Eksperto patarimas: kokio maisto negalima duoti šuniui

Eksperto patarimas: kokio maisto negalima duoti šuniui
AA

Kartais savo keturkojui galime pakenkti net patys to nenutuokdami. Todėl visada naudinga žinoti, kokių maisto produktų jam duoti negalima. Šuniukų šeimininkai, sukluskite, štai dalykai, kuriais savo šuns vaišinti nereikėtų:

  • Naminių paukščių, žuvų kaulai, kiti kaulai. Sakysite, kaip gali būti, juk kaulus nuo seno duodame, šunims, tiesa? Bet tai yra vienas iš dažnų diskusijų objektų. Teigiama, kad šunims negalima duoti žuvų ašakų, taip pat virtų kaulų. Išimtis – žali, su mėsa.
  • Šokoladas. Šokolade yra medžiagos, kuri gali neigiamai paveikti šuns nervų sistemą, širdies veiką ir apskritai šuniui yra nuodinga.
  • Kačių maistas. Tiesą sakant, yra nemažai šeimininkų, kurie augindami katę ir šunį nevengia jų šerti vienu ir tuo pačiu maistu: šunų arba kačių, manydami, jog vizualiai panašiai atrodantis ėdalas yra tinkamas visiems. Bet tai didelė klaida – kačių maiste paprastai yra didesnis riebalų ir baltymų kiekis, kas šuniui nėra gerai.
  • Svogūnai ir česnakai. Šunims jų duoti nevalia, o dar blogiau būtų padauginti. Šios daržovės šunims nuodingos tiek žalios, tiek virtos ar kitaip apdorotos.
  • Kai kurie riešutai, pavyzdžiui, makadamijų, muskato. Be pluošto įvairių simptomų, dideli kiekiai kai kurių riešutų net gali sąlygoti augintinio mirtį.

Tai tik keli produktai, bet jų sąrašas ilgesnis. Jei norite užtikrinti sveiką ir subalansuotą augintinio mitybą, geriausia įsigyti aukštos klasės ėdalo. Šunų maistas internetu – lengvas būdas pasirūpinti geru ėdalu keturkojui.


Užsakomasis turinys

 

Reklama Ikona, uždaryti