Dulkys: nuo gegužės 1–osios liks tik rekomendacijos

Dulkys: nuo gegužės 1–osios liks tik rekomendacijos
AA

Vyriausybė trečiadienį nusprendė nuo gegužės 1–osios nutraukti ekstremalią situaciją dėl koronaviruso pandemijos. Po ministrų kabineto sprendimo sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys surengtoje spaudos konferencijoje papasakojo, kaip gyvensime nuo gegužės 1–osios dienos.

„Renginiai, švietimas, maitinimas, kaukės, visi įprasti burtažodžiai – visi reikalavimai išnyksta, tačiau padiskutavę turėsime tam tikras rekomendacijas, kurias suteiksime gydymo įstaigų vadovams, slaugos organizacijoms, švietimui. Tam tikrų rekomendacijų, dėl kurių įgyvendinimo galės spręsti patys vadovai“, – sakė A. Dulkys.

Rekomendacijos dėl kaukių dėvėjimo, anot jo, liks sveikatos apsaugos ministro įsakymų formate.

„Privalomi dalykai visi nunyksta, o tas rekomendacijas, kurias matysime reikalingomis – ar švietimo įstaigoms, ar tai gydymo ir slaugos, mes jas suteiksime kaip sveikatos apsaugos ministro įsakymo kontekste“, – kalbėjo A. Dulkys.

Jis teigė, jog viskas eina link „gerų žinių pacientui“.

„Norime, kad pasibaigus ekstremaliai situacijai, gydymo įstaigos kuo daugiau jėgų skirtų ir skatinsime visų paslaugų sugrįžimą į įprastas apimtis“, – kalbėjo ministras.

Sveikatos apsaugos ministras teigė, jog pasibaigus ekstremaliai situacijai „toks dalykas kaip privaloma izoliacija išnyksta iš mūsų repertuaro“.

„Ir yra jau gydytojo sprendimas – nedarbingumas ir kiti elementai. (…) Tikrai labai norėtųsi, kad pandemija būtų suteikusi mums tą pamoką, kurią būtume išmokę“, – spaudos konferencijoje sakė sveikatos apsaugos ministras.

Paklaustas, kaip prognozuoja rudenį, ministras A. Dulkys teigė, jog žodį „karantinas“, tikėtina pamiršime ir rudenį jo ir panašių žodžių prisiminti neteks.

„Man asmeniškai daryti prognozes būtų daryti pavojinga. Bet kiek girdžiu žmones, kurie tą dalyką išmano, kurie mato giliau tą virusologijos pasaulį, yra prognozė, kad tokius žodžius, kaip „karantinas“, „izoliacija“, „ekstremali situacija“, tikiuosi, kad mes rudenį neturėsime. Galbūt turėsime papildomų rekomendacijų dėl saugaus atstumo laikymosi, kaukių, srautų valdymo. Bet lygiai taip pat ir dabar – kai dėl gripo konkreti situacija – vietiniai karantinai, sprendiniai. Manau, kad užteks apsiriboti jais. Toks būtų mano matymas. Nes tikrai turime labai stiprų imunizacijos procentą. Ir šiandien neturime informacijos, tyrimų, kurie rodytų, kad vakcinų ir persirgimo suteikiama apsauga, tiek ryškiai keistųsi, kad mums atsirastų papildomų rizikų. Lygiai taip pat šiandien nėra jokios informacijos, kad pasirodė, ar pasirodys kažkokia nauja viruso atmaina, kuri turėtų mus išmušti iš vėžių“, – sakė sveikatos apsaugos ministras.


 

 

delfi.lt