Naujausius rezultatus skelbia Klaipėdos savivaldybės užsakymu reprezentatyvią 600 klaipėdiečių apklausą atlikę specialistai. Apklausos tikslas - atskleisti klaipėdiečių nuomonę apie jų gyvenamąją aplinką, todėl saugumas ir kriminogeninės padėties vertinimas buvo viena iš pagrindinių temų. Apklausą vykdę specialistai siekė, kad respondentai pagal amžių, lytį, tautybę atitiktų miesto demografinę struktūrą ir būtų iš visų Klaipėdos gyvenamųjų rajonų.
Daugiau nei 90 proc. Klaipėdos gyventojų jaučiasi saugūs savo gyvenamojoje aplinkoje ir tik 9 proc. daugiau ar mažiau baiminasi dėl savo saugumo, labai nesaugūs jaučiasi vos 0,7 proc. klaipėdiečių. Didžiausią nerimą kelia ne sunkių nusikaltimų grėsmė, o nuo alkoholio ar narkotinių medžiagų apsvaigę asmenys ir benamiai.
Apklausos metu klaipėdiečių buvo prašoma įvardinti ir priežastis, kurios, jų nuomone, lemia nesaugumo jausmą gyvenamojoje aplinkoje. Tyrime dalyvavę ir kad jaučiasi nesaugiai nurodę klaipėdiečiai labiausiai nerimauja dėl nuo alkoholio ar narkotinių medžiagų apsvaigusių asmenų ir rajone šmirinėjančių benamių. Kavinės, alkoholiu prekiaujančios parduotuvės, ar naktiniai klubai kaip grėsmės šaltiniai įvardijami retai.
Pasiteiravus ar per pastaruosius penkerius metus jiems yra tekę nukentėti nuo nusikaltėlių, tik mažiau nei 5 proc. miestiečių atsakė teigiamai. Dažniausiai tai buvo kabinėjimasis viešose vietose ir smulkios vagystės.
Statistika taip pat rodo, kad nusikalstamų veikų Klaipėdos apskrityje mažėja – pernai buvo užregistruotos 5327 nusikalstamos veikos ir tai yra mažiausias skaičius per pastaruosius 5 metus. Labiausiai sumažėjo plėšimų ir vagysčių skaičius – vagysčių daugiau nei dvigubai, o plėšimų net daugiau nei tris kartus – jų pernai užregistruota tik 81. Pernai įvykdytų nužudymų atskleista net 92,31 proc.
Viena dažniausiai užregistruojamų nusikalstamų veikų Klaipėdos apskrityje išlieka smurtas artimoje aplinkoje - pernai dėl to pradėta 800 ikiteisminių tyrimų, tačiau tai rodo, kad visuomenė sparčiai sąmoningėja - nukentėjusieji kreipiasi pagalbos, vis dažniau į galimą smurtą neabejingai reaguoja ir kaimynai, aukų artimieji.
„Ši naujausia apklausa yra dar venas įrodymas, kad visuomenės pasitikėjimas policija auga. O kad beveik visi klaipėdiečiai jaučiasi saugūs savo gyvenamojoje aplinkoje, neabejotinai yra geriausias pareigūnų darbo įvertinimas. Savo veikloje ir toliau itin didelį dėmesį skirsime viešosios tvarkos bei saugumo užtikrinimui,efektyvinsime prevencinę veiklą, kuri gali padėti užkirsti kelią didelėms problemoms ateityje.“ – sako Klaipėdos apskr. VPK viršininkas Alfonsas Motuzas.