Daugiabučių kiemuose daugėja augintinių ekskrementus paliekančių šeimininkų

Daugiabučių kiemuose daugėja augintinių ekskrementus paliekančių šeimininkų
AA

Pradėjus tirpti sniegui į dienos šviesą išlindo opi daugiabučių namų problema. Kiemuose gyventojai skundžiasi bijantys padėti žolėje koją, kur pažvelgsi – ten palikti augintinių ekskrementai.

Panašu, kad kai kurie šias viešąsias erdves pasivaikščiojimams su savo augintiniu išnaudojantys gyventojai, pamiršo apie gyvūnų laikymo taisykles. Paliktų augintinių „dovanėlių“ galima rasti ant kiekvieno kampo. Pasyvūs augintinių šeimininkai nebijo neatsakingu elgesiu užsitraukti administracinę atsakomybę.

Viena iš gyvūnų Klaipėdos miesto savivaldybės teritorijos gyvenamojoje vietovėje laikymo taisyklių nurodo gyvūnams išsituštinus ar kitaip priteršus viešojoje vietoje, dviejų butų ar daugiabučių namų bendrojo naudojimo patalpose ar kito asmens žemės valdoje, nedelsiant surinkti gyvūnų ekskrementus ar kitus teršalus.

Taip pat teigiama, kad augintinio šeimininkas, vedžiodamas savo gyvūną, neturi leisti jam šlapintis ant pastatų, laikinų statinių, skulptūrų, aplinkos meno kūrinių, tuštintis ir šlapintis gėlynuose.

Šias ir kitas įstatymu nurodytas gyvūnų auginimo ir laikymo Klaipėdos mieste taisykles pažeidę šeiminkai baudžiami administracine tvarka.

Pagal Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos įsakymą „Dėl gyvūnų laikymo savivaldybių teritorijų gyvenamosiose vietovėse tvarkos aprašo“ gyventojams  gresia įspėjimas arba bauda iki 230 eurų. 

Klaipėdos miesto savivaldybė rekomenduoja šunų vedžiojimui naudoti specialias aikšteles. Jas galima rasti adresu:

  1. Baltijos pr. 51;
  2. Kauno g. 20;
  3. I. Simonaitytės g. 22;
  4. Skulptūrų parke.

 

Svarbu atkreipti dėmesį, kad vedžioti gyvūnus vaikų žaidimų aikštelėse, sporto aikštynuose bei stadionuose yra draudžiama.

Taip pat šeimininkai turėtų nepaisyti pastaruoju metu išpopuliarėjusios mados nešiotis savo mažuosius keturkojus visur su savimi, nes gyvūnų laikymo taisyklėse aiškiai nurodomas darudimas vesti, neštis, eiti su gyvūnais ar juos su savimi turėti teritorijose, patalpose ir kitose vietose, pažymėtose draudžiamuoju ženklu.  

Nuodugniai persiskaityti visas taisykles ir vedžioti savo augintinį nepažeidžiant įstatymo, kviečiame čia:

skaityti taisykles