Birželio 8d., Ievos Simonaitytės bibliotekos salėje karantino sąlygomis vyko pirmasis viešas „Klaipėda – Europos jaunimo sostinė 2021“ renginys, kuriame visuomenei buvo pristatytos pirmosios projekto šių ir kitų metų veiklos. Renginio metu buvo pristatytos dvi projekto platformos „Solidarumas“ ir „Dialogai“.
Solidarumas – galimybės neįgaliesiems ir bendradarbiavimas su kaimyninėmis šalimis
Platformos „Solidarumas“ įgyvendintojas Asmenybės ugdymo ir kultūros (AUK) centras. Tai savanorystės ir jos pripažinimo skatinimas, darnaus vystymosi ir humanitarinės pagalbos platforma, kurios metus bus įgyvendinti: tarptautinis savanorystės ir solidarumo festivalis; tarptautinis forumas „Neįgaliųjų integracija švietimo įstaigose“; humanitarinės pagalbos iniciatyvos palaikant kaimynines šalis organizavimas; švietimo kampanijos „Darnaus vystymosi tikslais“ organizavimas.
„Bendradabiausime su kaimyninėmis šalimis ir ten esančiais žmonėmis, pavyzdžiui atsivešime neįgalius jaunus žmones iš Kaliningrado į renginius pas mus Klaipėdoje, mat ten jie stokoja veiklų žmonėms su negalia. Kartu su partneriais kursime filmuką apie Ukrainos situaciją ir rodysime per Šviesų festivalį“ , – pasakojo Sigita Vaškaitienė, „Solidarumo“ platformos koordinatorė.
Ši platforma projektą įgyvendins kartu su partneriais: LCC tarptautiniu universitetu, Lietuvos jūrų muziejumi, Aktyvios reabilitacijos asociacija Judėkime kartu, Dvasinės pagalbos jaunimui centru. S. Vaškaitienė pabrėžė, jog partneriai savo veiklas jau vykdo ir turi gerąją patirtį, todėl jų prisidėjimas prie projekto labai svarus. „Taip pat mums itin svarbus jaunimo, ypač neorganizuoto jaunimo įsitraukimas, kurį pasieksime eidami į mokyklas ir organizuodami klasės valandėles“, – teigia „Solidarumo“ platformos koordinatorė.
Dialogai – politinio raštingumo stiprinimas Klaipėdoje
Platformos „Dialogai“ įgyvendintojai – Klaipėdos universitetas, kuris sieks užtikrinti jaunimo socialines ir pilietines teises. Per šiuos ir kitus metus bus organizuojami jaunimui viešojo kalbėjimo, kūno kalbos mokymai. Taip pat organizuojami debatai skirtingoms amžiaus grupėms: moksleiviams, studentams, jaunimui iki 29 metų ir mišrios grupės. Taip pat šį rudenį bus organizuojamas Klaipėdos miesto mero rinkimų simuliacija. „Savo veiklą pradėjome šiemet: parengėme anketą, siekiant išsiaiškinti jaunimo politinio raštingumo lygį. Remiantis anketos duomenimis organizuosime veiklas, siekiant pagerinti jaunimo rezultatus. Kitąmet pasibaigus veikloms taip pat parengsime anketą, kad nustatytume, ar jaunimo raštingumo lygis pasikeitė“, – pasakojo platformos „Dialogai“ koordinatorius Artur Koltunov.
Platforma „Dialogai“ projektą įgyvendins su partneriais: Klaipėdos universiteto Studentų sąjunga, Klaipėdos miesto bendrojo lavinimo mokyklomis ir gimnazijomis, Klaipėdos liberalaus jaunimo organizacija, Lietuvos aukštąja jūreivystės mokykla, Klaipėdos bendruomenių organizacija bei partneriais iš Latvijos, Norvegijos, Švedijos, Rusijos ir Škotijos.
Choose Klaipėda ambasadoriai – projekto siela
Rengino metu buvo pristatyta „Choose Klaipėda“ ambasadorių galimybė jaunimui. „Šiandien turime virš 70 ambasadorių, kurie tiki šiuo projektu ir nori, kad Klaipėdoje būtų išspręstos problemos, su kuriomis susiduria jaunimas. Ambasadoriumi gali tapti bet kas – susisiekite ir prisidėkite prie projekto su savo idėjomis bei aktyviu dalyvavimu“, – pasakojo Jolita Ivanauskaitė, „Choose Klaipėda“ ambasadorių koordinatorė.
Taip pat projekte atsiras ir Jaunimo ambasadorių forumas, tai visuotinis visas Klaipėdos jaunimo organizacijas ir mokymo įstaigas vienijantis organas. „Tai tarsi jaunimo Klaipėdos miesto taryba, kurios tikslas bus užtikrinti jaunimo teises, kad jaunimo balsas būtų išgirstas“, – sako J. Ivanauskaitė.
Po oficialaus pristatymo vyko Igno Stonkaus pasirodymas. Kitų platformų pristatymai vyks birželio 16 ir 23 dienomis.