Apsispręsti dėl Klaipėdos švyturio ateities turės miesto taryba

Apsispręsti dėl Klaipėdos švyturio ateities turės miesto taryba
AA

Baigėsi vietos gyventojų apklausa dėl švyturio atvėrimo visuomenei. Joje savo nuomonę išreiškė 311 klaipėdiečių. Absoliuti dauguma – 306 – atsakė pritariantys, kad Burių g. 9 esantis švyturys būtų atvertas visuomenei ištisus metus, 5 apklausos dalyviai į apklausos klausimą atsakė neigiamai. Tokius apklausos rezultatus konstatavo vakar posėdžiavusi apklausos komisija.

Išreikšti nuomonę apklausoje dėl vieno iš svarbiausių miesto jūrinių simbolių – švyturio Burių g. 9 – atvėrimo visuomenei Klaipėdos gyventojai buvo kviečiami nuo š. m.  rugpjūčio 17 d. iki spalio 3 d. (imtinai). Mero potvarkiu paskelbtoje Klaipėdos miesto savivaldybės vietos gyventojų apklausoje buvo pateiktas tik vienas klausimas: „Ar pritariate, kad Klaipėdos švyturys (Burių g. 9) būtų atvertas visuomenei ištisus metus?“ Kvietimai dalyvauti apklausoje buvo viešinami "Klaipėda, aš su tavim" portalo naujienose, taip pat Klaipėdos miesto savivaldybės interneto svetainėje, Savivaldybės paskyroje socialiniame tinkle, miesto laikraščiuose.

Siekiant, kad savo valią išreikštų kuo daugiau miestiečių, apklausoje buvo galima dalyvauti dviem būdais – elektroniniu ir rašytiniu būdu. Balsuojant internetu į apklausą buvo nukreipiama per oficialią Savivaldybės interneto svetainę, paspaudus „iššokančią“ nuorodą https://www.klaipeda.lt/apklausa. Norėdami atsakyti į apklausos klausimą, savo tapatybę klaipėdiečiai turėjo identifikuoti  per elektroninių valdžios vartų svetainę. Kone visi dalyvavusieji apklausoje savo nuomonę išreiškė būtent šiuo, elektroniniu, būdu, raštu nuomonę išreiškė tik vienas gyventojas. Pagal gyventojų apklausos tvarkos aprašą, apklausos rezultatai yra patariamojo pobūdžio.

Šia apklausa siekta išsiaiškinti, kokią poziciją dėl švyturio, kuriam šiemet sukanka 225 metai, ateities turi klaipėdiečiai. Jei klaipėdiečiams švyturys kaip lankytinas objektas yra reikalingas ir patrauklus, miesto valdžia žadėjo pasistengti, kad  jis atsirastų uostamiesčio turistinių ir lankytinų objektų sąraše. Dabar užkopti į uostamiesčio švyturį I Melnragėje galima vieną kartą metuose – rugpjūtį minimą pasaulinę Švyturių dieną.

„Klaipėdos švyturio klausimu atsirado tam tikrų naujų aplinkybių, bet pirmiausia Savivaldybės taryboje turime apsispręsti, ar mes einame toliau su šiuo klausimu ir siekiame, kad švyturys būtų atvertas visuomenei, ar neatsisakome ambicijos. Turėdami miesto tarybos palaikymą, galėsime eiti visais derinimų keliais, kad siekis dėl švyturio atvėrimo visuomenei būtų įgyvendintas. Turime Susisiekimo ministerijos paramą, galutinį sprendimą priims Vyriausybė, o tos kelios spragos, kurios atsirastų atvėrus švyturį lankytojams, yra tikrai išsprendžiami klausimai – reikia geranoriškumo ir tam tikro lankstumo“, – įsitikinęs  Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Patikėjimo teise valstybei priklausantį švyturį valdanti Lietuvos transporto saugos administracija sutinka jį perduoti Klaipėdos savivaldybei. Prieš 3 metus Neringos ir Palangos savivaldybėms turizmui vystyti Vyriausybė perdavė Lietuvos transporto saugos administracijai priklausiusius švyturius Nidoje, Juodkrantėje ir Šventojoje. Klaipėdos švyturys – vienintelis likęs jūrinis švyturys, kuris nėra perduotas savivaldybei.

Ikona, uždaryti