Aplinkos ministras apdovanojo aplinkosaugininkus už puikų darbą per akciją „Lašiša 2021“

Aplinkos ministras apdovanojo aplinkosaugininkus už puikų darbą per akciją „Lašiša 2021“
AA

Ministras Simonas Gentvilas įteikė padėkas trims Aplinkos apsaugos departamento pareigūnams, kurie itin aktyviai ir rezultatyviai vykdė akciją „Lašiša“, kad apsaugotų šias vertingas žuvis migracijos ir neršto metu.

Vieną iš apdovanojimų aplinkos ministras įteikė AAD Klaipėdos valdybos Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnui Mindaugui Saliui, dalyvavusiam 16 reidų ir nustačiusiam 16 pažeidimų, kurių žala žuvų ištekliams – 10,6 tūkst. euro. Vienas nustatytas pažeidimas buvo itin šiurkštus – žvejyba elektra, dėl jo pradėtas ikiteisminis tyrimas baigėsi teismo baudžiamuoju įsakymu.

Apdovanotas ir Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnas Virgilijus Olšauskas, dalyvavęs 24 reiduose ir nustatęs 27 pažeidimus, kurių žala žuvų ištekliams siekia 5,8 tūkst. euro.

Dar viena padėka už akcijos „Lašiša 2021“ organizavimą įteikta AAD Gamtos išteklių apsaugos skyriaus vedėjui K. Motiekaičiui.

Taip pat apdovanoti Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato VPK Reagavimo skyriaus tyrėja Simona Šimkienė ir vyriausiasis patrulis Marius Vaičiūnas. Policijos pareigūnai sulaikė rajono gyventojus, vežusius 20 galimai neteisėtai (naudojant elektros žūklės aparatą) sužvejotų lašišinių žuvų.

„Esame dėkingi jums, kad pastebite pažeidimus ir padedate rūpintis žuvų ištekliais“, – sako aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

„Mūsų darbas ir pareiga yra apsaugoti gamtą, jos išteklius. Kad lašišų ir šlakių populiacija nemažėtų ir Lietuvos upėse dar ne vienus metus galėtume grožėtis jų populiacija, itin svarbu vykdyti kontrolę ir skatinti gyventojų sąmoningumą. Tad norime padėkoti kiekvienam piliečiui, pranešusiam apie daromus pažeidimus ir taip prisidėjusiam prie šių žuvų apsaugos“, – teigia AAD Gamtos išteklių apsaugos skyriaus vedėjas Kęstutis Motiekaitis.

Ikona, uždaryti