Aplinkos apsaugos departamentas ir AB "Klaipėdos vanduo" informavo gavę pirminius laboratorinių tyrimų rezultatus tiriant taršą Kuršių mariose.
Aplinkos apsaugos departamentas iš tirtų mėginių nustatė, kad į aplinką išleidžiamose paviršinėse nuotekose yra aukšta bendrojo azoto, bendrojo fosforo ir suspenduotų (skendinčių) medžiagų koncentracija. Ji kelis kartus viršijo didžiausią leistiną ribinę vertę nuotekų išleidimui į aplinką.
Tačiau AB "Klaipėdos vanduo" savo internetinėje svetainėje pateikė priešingus rezultatus. Jų pranešime rašoma: "Atlikus fosforo, azoto, pH ir bendro užterštumo tyrimus nustatyta, kad tarša neviršija leistinų normų, nurodytų paviršinių nuotekų tvarkymo reglamente. Vertinant cheminį deguonies suvartojimą ir nustatytas koncentracijas, taip pat fosforo ir azoto koncentraciją, įtarimus, kad į Kuršių marias ištekėjo buitinės nuotekos, atmetame".
AAD mėginiai buvo imti Kuršių mariose ties AB „Klaipėdos vanduo“ paviršinių nuotekų išleistuvu Nr. 4L, paskutiniame šulinyje prieš šį paviršinių nuotekų išleistuvą ir paviršinių nuotekų šulinyje ties Dubysos g., Klaipėdoje.
AB "Klaipėdos vanduo" teigia ėmęs 8 mėginius iš skirtingų vietų paviršinių nuotekų tinkluose.
AAD teigia, kad galutiniai visų tirtų parametrų tyrimų rezultatai iš Aplinkos apsaugos agentūros bus gauti iki vasario 11 dienos.
Apie taršą Kuršių mariose AAD informaciją gavo antradienį apie 16 val. Į įvykio vietą iš karto nuvyko aplinkosaugininkai. Buvo iškviesta Aplinkos apsaugos agentūros laboratorija, paimti vandens mėginiai taršai nustatyti.
Dėl šio įvykio pradėtas tyrimas. Esant įtarimų, dar vakar pradėtas neplaninis AB „Klaipėdos vanduo“ patikrinimas.