VMG grupė Klaipėdos universiteto ateities paramos fondui skiria 100 tūkst. eurų

VMG grupė Klaipėdos universiteto ateities paramos fondui skiria 100 tūkst. eurų
AA

Ketvirtadienį VMG grupė, Klaipėdos universitetas (KU) ir Klaipėdos universiteto ateities paramos fondas pasirašė bendradarbiavimo ir paramos sutartis, kuriomis stiprinamas bendradarbiavimas mokslinių tyrimų ir aukštą pridėtinę vertę kuriančių specialistų rengime.

Pasak VMG grupės generalinio direktoriaus Egidijaus Mockaus, kompanijai augant uostamiestyje bei vykdant verslo plėtrą kituose šalies regionuose, partnerystė su akademine bendruomene tampa pagrindu tvariai ilgalaikei perspektyvai.

„Padėti parašai ant bendradarbiavimo sutarties maksimaliai intensyvins mūsų ir universiteto partnerystę, plečiant bendrus mokslinius tyrimus bei rengiant aukštos kvalifikacijos specialistus. Pastarasis poreikis dėl įgyvendinamų rekordinio masto investicinių projektų tampa ypač aktualus. Pasiektas susitarimas leis universiteto bendruomenei įsilieti į vykdomus projektus, įsikurti bendradarbystės erdvėse, įgyti naudingos praktinės patirties“, – sako VMG grupės generalinis direktorius Egidijus Mockus.

Kitąmet VMG grupė Klaipėdos rajone, Dirvupių kaime, greta automagistralės Vilnius-Klaipėda, atvers moderniausią Baltijos šalyse pramonės inovacijų parką. Investicijos į šį projektą sieks apie 30 mln. eurų. Jame bus sukurta 300 aukštos pridėtinės vertės darbo vietų, iš kurių – per 150 naujų.

N. Akmenėje vystomuose projektuose iki 2025 metų iš viso bus sukurta dar apie 1000 naujų, aukštą pridėtinę vertę kuriančių darbo vietų inžinieriams, automatikams, skirtingų sričių administracijos specialistams ir vadovams. Šiuose projektuose diegiamos inovacijos ir tvarūs sprendimai, atitinkamai, didina ir mokslinių tyrimų poreikį.

KU rektoriaus prof. dr. Artūro Razbadausko teigimu, VMG grupės indėlis atspindi pramonės investiciją į ateitį ir darbo rinkos iššūkių sprendimą, kuriam ruošiasi ir auganti jaunoji karta.

„Vertiname VMG grupės paramą kaip prasmingą ir toliaregišką investiciją į ateitį. Į ateitį, kurią kurs išsilavinusi, šiuolaikinės darbo rinkos iššūkiams pasirengusi jaunoji karta. Bendradarbiaudami, girdėdami vieni kitų lūkesčius ir poreikius, jau dabar galime efektyviau ieškoti sėkmingų sprendimų, kurie naudingi ir verslui, ir Universitetui“, – teigia rektorius.

Tuo metu Klaipėdos universiteto Ateities paramos fondo direktorius Vytautas Adomaitis pažymi, kad didžioji paramos dalis bus skirta Fondo neliečiamojo kapitalo sukūrimui.

„Pagal sudarytą Paramos sutartį VMG grupė Klaipėdos universiteto Ateities paramos fondui suteiks 100 tūkst. eurų paramą, iš kurių 30 tūkst. eurų bus skiriama moksliniams tyrimams ir projektams, o 70 tūkst. eurų fondo veiklai, o tai reiškia KU Ateities paramos fondo Neliečiamojo kapitalo suformavimui per sekančius metus“, – pažymi V. Adomaitis.

Pagal sudarytą susitarimą, Klaipėdos universitetas įsipareigoja reguliariai informuoti VMG grupę apie naujas studijų programas, padėti kompanijai ieškoti reikalingų specialistų, taikant socialinės partnerystės principus tobulinti mokslo ir studijų procesą.

Savo ruožtu VMG grupė informuos universitetą apie specialistų poreikį, suteiks plačias praktikos galimybes bei teiks atsiliepimus apie bendrovėje įsidarbinusių absolventų veiklą. Taip pat pagal galimybę rems universitetą techninėmis priemonėmis, padės įrengti mokomąsias laboratorijas, prisidės prie mokslinės ir mokomosios medžiagos publikavimo ir rengimo.

Tarptautinė investicinė VMG grupė vienija 25 įmones, kuriose dirba daugiau nei 5.000 darbuotojų. Jos produkcija eksportuojama į daugiau kaip 40 pasaulio šalių.

VMG grupė investuoja į medienos perdirbimą ir tvarių medienos gaminių gamybą, atsinaujinančią energetiką, ekologiškus pakavimo sprendimus, pramonės inovacijų ir technologijų vystymą, inžinerinių medienos konstrukcijų gamybą bei efektyvų infrastruktūros ir pramoninio nekilnojamojo turto valdymą.