TV kanalo „Euronews“ akiratyje – KU mokslininkų sukurtos dirbtinės salos

TV kanalo „Euronews“ akiratyje – KU mokslininkų sukurtos dirbtinės salos
AA

Į tarptautinio TV kanalo „Euronews“ akiratį pateko KU mokslininkų vykdomas tarptautinis projektas „Livelagoons“ ir įgyvendinant jį sukurtos dirbtinės salos.

klaipėdos universitetas

Dvi dienas Klaipėdoje su operatoriumi dirbusi programos „Smart Region“ redaktorė Aurora Velez  filmavo salas, prieš porą metų įkurdintas ir sėkmingai prigijusias Kuršių marių aplinkoje. Užfiksuota ir Klaipėdoje Jono kalnelio užutėkyje esanti sala. Mokslininkų komandai ir jos vadovui prof. Artūrui Razinkovui – Baziukui teko neįprastas iššūkis – ne itin draugiškomis lietuviško lapkričio oro sąlygomis drauge su tarptautinio kanalo atstovais keliauti į salas, jas pristatyti bei vaizdžiai pademonstruoti jų ypatumus ir savo darbo specifiką. Kūrybinė komanda vieną iš epizodų nufilmavo ir KU Jūros tyrimų institute.

 

Būsimojo filmo apie KU mokslininkų kūrinį premjera per „Euronews“ kanalą, transliuojantį 150-iai šalių, preliminariai planuojama kitų metų sausio 3-iąją. Filmo redaktorė Aurora Velez sako, jog jos atstovaujama programa sėkmingai gyvuoja jau 6 metus. Ieškodami herojų ir temų savo laidai, kūrėjai dairosi įdomių projektų, kurie kuria didelę pridėtinę vertę Europos piliečiams ir visai planetai. Taip buvo atsirinktas ir bendras Lietuvos, Vokietijos ir Lenkijos mokslininkų vandens telkinių kokybės gerinimo projektas „Livelagoons“. Projekte dalyvaujantys mokslininkai savo šalių vandens telkiniuose įkurdino dirbtines salas, kurių misija – būti natūraliais vandens valymo filtrais. Salose pasodinta augalija šaknimis iš vandens susiurbia eutrofikaciją sukeliančias chemines medžiagas – azoto ir fosforo junginius. Pirmosios patirtys rodo, jog eksperimentinės salos atlieka ir dar vieną funkciją - tampa nauja buveine vietinei vandens florai ir faunai.

Reklama Ikona, uždaryti