Sekmadienį - Tarptautinės Ukrainos mokyklos Klaipėdoje atidarymo šventė

Sekmadienį - Tarptautinės Ukrainos mokyklos Klaipėdoje atidarymo šventė
AA

Rugsėjo 11 dieną, sekmadienį, 12 val. Klaipėdoje bus atidaryta pirmoji Tarptautinė Ukrainos mokykla, kurioje vaikai galės mokytis ukrainiečių kalba, - tokią žinią pranešė Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narė Nina Puteikienė.

Mokykla Klaipėdoje įsikūrė buvusiose Darbo rinkos mokymo centro patalpose, adresu Alyvų gatvė 12a. Į ją užsiregistravo 600 moksleivių.

Ukrainiečių mokykla klaipėda

ukrainiečių mokykla klaipėda

Čia mokytojaus uostamiestyje apsigyvenusios karo pabėgėlės moterys pedagogės.

Tokia pat mokykla veiks ir Vilniuje, ten užregistruota 1200 vaikų.

Tai bus 11 klasių turinti, pagal Ukrainos švietimos ministerijos nurodytą programą dirbanti mokykla. Mokiniai mokysis iš Ukrainietiškų vadovėlių, taip pat bus privalomai dėstoma ir lietuvių kalba, kuri, tikima, ženkliai padės moksleivių kalbinei integracijai Lietuvoje.

Šiuo metu Klaipėdoje yra 1050 ukrainiečių moksleivių, kurių iki šiol 90 procentų mokinosi rusakalbėse mokyklose.

Iki šiol mokyklos steigimo procesus iš arti stebėjusi ir kiek įmanoma mokyklos steigėjai padėjusi tarybos narė N. Puteikienė teigia, kad mokyklos atidarymas pateikė nemažai kliūčių ir išbandymų.

Nuo švietimo ministerijos keliamų reikalavimų iki paprasčiausios pagalbos paruošiant gautas patalpas ugdymui – viskas vyko savomis jėgomis. Naujosios Ukrainiečių mokyklos patalpas valė ir mokymui pritaikė pati mokyklos bendruomenė – mokytojai ir tėveliai su vaikais.

ukraineičių mokykla klaipėda

ukraineičių mokykla klaipėda

ukraineičių mokykla klaipėda

ukraineičių mokykla klaipėda

Iki šiandien mokykla nežinojo, kada galės pradėti ugdymą, nes tiesiog neturėjo kur klasėse pasodinti mokinius. Kaip informavo Nina Puteikienė, dosnūs verslininkai jau padovanojo mokyklai reikiamus stalus su kėdėmis.

„Patalpų klausimas sprendėsi gana sunkiai. Mokiniai yra karo pabėgėliai, mokykla bus nemokama, tačiau už patalpas mokyklos vadovybė mokės komercinę kainą. Nei Klaipėdos miestas nei ministerija patalpų šiai mokyklai nerado. Ministerijos siuntimas į kitas Klaipėdos mokyklas buvo absurdiškas, nes jos ir taip yra perpildytos. Jei ne mokyklos steigėjos Olenos Vnukovskos kantrybė ir užsispyrimas – šios mokyklos tiesiog nebūtų“, - teigia Nina Puteikienė.

Pasak Ninos Puteikienės, ukrainiečių vaikams yra labai svarbu turėti galimybę mokytis sava kalba ir tiems, kurie teigia, kad visi jie kalba rusiškai, Nina yra linkusi paprieštarauti.

„Aš bendrauju su Ukrainos kultūrininkais ir jie mane informavo, kad Ukrainos valstybė vykdė ukrainizacijos politiką, todėl praktiškai nebebuvo mokyklų rusų kalba, išsilavinimas didžiąja dalimi buvo gaunamas ukrainiečių kalba.  Todėl mes privalome padėti ukrainiečiams saugoti vaikų identitetą, jų gimtąją kalbą.“, - teigia N. Puteikienė.

Mokykla gaus mokinio krepšelį, kuris ir turėtų padengti patalpų nuomos kainas, o visoms kitoms reikmėms mokyklos steigėja Olena įkūrė labdaros fondą.