Proginėje nuotraukoje – trijų kartų KU studentai ir jų istorijos

Proginėje nuotraukoje – trijų kartų KU studentai ir jų istorijos
AA

Į Tarptautinei studentų dienai skirtą fotosesiją buvo pakviesti 3 kartų Klaipėdos universiteto studentai.

Nuotrauka, kodiniu pavadinimu „Čia esi matomas“, surinko gražią ir gyvenimo istorijomis spalvingą asmenybių kombinaciją.

Čia matome jauną, svajones apie ateitį dar tik auginančią chemijos inžinerijos pirmakursę iš Kipro Sotirą Lukią Nikolaou.

Klaipėdos universitetas Sotirą Lukią Nikolaou.

Klaipėdos universitetą kiprietė sako pasirinkusi atsitiktinai, tiesiog ieškojo geriausių sąlygų chemijos inžinerijos studijoms. Lietuva studentei nebuvo visiškai nežinomas kraštas, iš Jonavos yra kilusi jos mama, kuri prieš gerą dvidešimtmetį studijas baigė Londone, ten sutiko Sotiros tėtį, su kuriuo gyvenimą susikūrė Kipre. Į mamos gimtąją šalį šeimos vyresnėlė važiavo be baimės ir kol kas trykšta tik gerais įspūdžiais. „Man labai patinka, kad miestas yra arti jūros, kad arti miškas. Oras man gal ir per šaltas, bet priprasiu...“,- juokauja pirmakursė, paskaitų čia klausanti ir anglų, ir lietuvių kalbomis.

 

Greta - Dainius Zviedrys, Klaipėdos „Baltijos“ gimnazijos mokytojas.

Dainius Zviedrys, Klaipėdos „Baltijos“ gimnazijos mokytojas

Vyras profesinį gyvenimą jau kaip ir susikūręs, bet, sako, mielai priėmęs mokyklos vadovės pasiūlymą pasimokyti ir diplomu įtvirtinti pedagoginę kvalifikaciją. Šių metų rugsėjį Klaipėdos universitete jis pradėjo metus truksiančias pedagogikos studijas. Iš Panevėžio kilęs KTU magistras sako gyvenime nemėgstantis rutinos ir, iki tampant mokytoju, yra dirbęs pačius įvairiausius darbus – nuo radijo stoties techninės įrangos prižiūrėtojo, laidų vedėjo iki programuotojo. Dabar vyras dirba su moksleiviais ir mano radęs savo pašaukimą.

„Man patinka dirbti su jaunimu, matyti jų užsidegimą, jų bandymus ieškoti savęs ir nesureikšminti nesėkmių. Darbas „Baltijos“ gimnazijoje labai įdomus. Su vaikais turime daug projektų, važiuojame į įmones. Moksleiviai turi galimybes išvykti į užsienį, pamatyti, kaip ten mokosi jų bendraamžiai “,- entuziastingai kalba mokytojas, pats metams tapęs mokiniu.  

Bene solidžiausias fotografijos herojus - Vincas Trilikauskas,

Vincas Trilikauskas, KU Trečiojo amžiaus universiteto studentas

KU Trečiojo amžiaus universiteto studentas. Kalbinamas nuolat pokštauja. O kažkada, sako, buvęs labai piktas ir nelaimingas, kai vienądien buvęs statybininkas, kranininkas, uždarius jo darbovietę, liko be ir darbo, ir be pragyvenimo šaltinio.

„Neišmaniau, kur eiti – į kairę ar į dešinę. Ir eiti nelabai galėjau su savo dviem ramentais. Sakau, eisiu pagal vėjo kryptį“,- sunkų gyvenimo etapą prisimena ponas Vincas.

Pats nebežino, kas tada jam papasakojo apie KU Trečiojo amžiaus universitetą. Įsiprašė į jį. Atidžiai klausėsi paskaitų apie sveikatą, vaikščiojo į renginius, klausėsi tituluotų mokslininkų pranešimų konferencijose ir rado atsakymus, kaip spręsti savo sveikatos problemas bei padėti kitiems. Studentas sako net nesuskaičiuojantis, kiek kursų jis išklausė.

„Labai įdomu. Gal dabar žmonių dėl pandemijos apmažėjo, o anksčiau buvo pilnos auditorijos – netilpo, bet galiu pasakyti, jog klausytojai kultūringesni pasidarė – iš vietos nebekomentuoja, lektorių netrukdo“,- entuziastingai pasakoja Vincas Trilikauskas.

Visus tris nuotraukos herojus siejanti ypatybė – studento statusas Klaipėdos universitete, kurį jie nuoširdžiai brangina. Visi trys negaili gerų žodžių jiems dėstančių dėstytojų profesionalumui.

Šiandien – Tarptautinę studentų dieną – KU rektorius prof. dr. A. Razbadauskas studentų bendruomenės atstovus pakvietė neformaliam pokalbiui į kavinę „10 tiltų“. „Studentai universitetui – labai svarbi mūsų bendruomenės dalis. Tai – aukštojo mokslo įstaigos gyvybė ir perspektyva. Džiaugiamės, kad jaunimas vėl sugrįžo į auditorijas, drauge semiasi žinių, dirba laboratorijose, atlieka tyrimus, konkuruoja žiniomis bei gebėjimais. Sveikiname visus mūsų studentus su Tarptautine studentų diena ir linkime kuo didžiausios sėkmės bei atradimų mokslo kelyje“,- sako KU vadovas.

KU šiuo metu mokosi arti trijų tūkstančių studentų, dešimtadalis iš jų – užsienio valstybių piliečiai. Per 30 gyvavimo metų KU išugdė solidų 38 tūkst. alumnų būrį.

Reklama Ikona, uždaryti