Lietuvos STEAM olimpiados finalas KU: 152 moksleiviai iš 40 savivaldybių

Lietuvos STEAM olimpiados finalas KU: 152 moksleiviai iš 40 savivaldybių
AA

152 moksleiviai iš 40 Lietuvos savivaldybių – tokia jau 7-osios 5-8 klasių mokinių STEAM (gamtos mokslų – biologijos) olimpiados statistika. Klaipėdos universitete šios gamtos mokslų žinovų varžytuvės vyksta nuo 2017-ųjų metų ir kasmet sukviečia vis daugiau dalyvių. 

Lietuvos STEAM (gamtos mokslų – biologijos) olimpiada – vienintelis tokio pobūdžio renginys Lietuvoje. Jis vyksta trimis etapais: pirmasis žinių patikrinimas rengiamas mokyklose, po to jau – miestų ar rajonų savivaldybių centruose, o finalinis renginys, į kurį atvyksta miestų ir rajonų stipriausieji, vyksta Klaipėdos universitete.

Į šiemetį finalinį etapą patekusiems moksleiviams savo klasių grupėse teko atsakyti į 40 tęstinių ir antrątiek atvirų klausimų. Kol mokiniai sprendė užduotis, juos atlydėję mokytojai klausėsi paskaitų aplinkosauginio švietimo ir mikroorganizmų panaudojimo temomis. Vėliau, kol vyko moksleivių darbų vertinimas, olimpiados dalyviams surengti susitikimai su KU Jūros tyrimų institute dirbančiais mokslininkais ir doktorantais. Juose moksleiviai galėjo sužinoti apie tai, kokius tyrimus KU mokslininkai vykdo Arktyje, kaip mokslui pasitarnauja dronai, kas yra akvakultūra, kaip kosmetikos gaminiuose atsiranda mikroplastikas ir kt.

 

Viena iš olimpiados organizatorių dr. Asta Klimienė džiaugiasi, kad kiekvienais metais į uostamiestį suvažiuoja vis daugiau talentų iš visos Lietuvos. „Kuo daugiau dalyvių, tuo azartiškesnė kova dėl geriausiųjų vardo“,- sako A. Klimienė.

Šiemet čempioniškos pirmosios vietos pasklido po visą Lietuvą: STEAM (gamtos mokslų – biologijos) olimpiadoje 1-ąją vietą 5 klasių dalyvių grupėje pelnė Gustė Mazurkevičiūtė iš Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus gimnazijos, geriausiu iš šeštokų pripažintas Kernius Akelis iš Marijampolės Rimanto Stankevičiaus progimnazijos, Andrius Stankevičius iš Elektrėnų „Ąžuolyno“ progimnazijos buvo pirmas septintokų grupėje, o Lukas Mažrimas iš Klaipėdos Sendvario progimnazijos nugalėjo 8-ų klasių dalyvių grupėje.

Visi olimpiados I-III vietų laimėtojai ir jų mokytojai apdovanoti diplomais bei rėmėjų dovanomis.