KU stabdo partnerystę su Rusijos ir Baltarusijos mokslo įstaigomis, atidaryta sąskaita studentams iš Ukrainos remti

KU stabdo partnerystę su Rusijos ir Baltarusijos mokslo įstaigomis, atidaryta sąskaita studentams iš Ukrainos remti
AA

Klaipėdos universitetas šiandien informavo savo partnerius Rusijoje bei Baltarusijoje – universitetus ir mokslinių tyrimų institutus, su kuriais bendradarbiauta mokslinių tyrimų projektuose, apie sustabdomus bendradarbiavimo ryšius dėl Rusijos Federacijos įvykdytos invazijos į nepriklausomą Ukrainos valstybę.

 

„Mokslas ir pažanga, kad ir kokie kilnūs bei geri būtų šioje srityje dirbančių žmonių tikslai, nesuderinami su diktatūra, agresija, demokratinio pasaulio principų laužymu. Solidarizuojamės su šiuo metu kariaujančia Ukraina. Smerkiame šio karo iniciatorius ir viliamės, kad šis protesto ženklas turės atgarsį Rusijos ir Baltarusijos mokslo bendruomenėse, galinčiose tapti šviesuliu kovoje už taiką ir demokratiją šiose šalyse“,- sako KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas.

KU atidarė sąskaitą Universitete besimokantiems studentams iš Ukrainos ir, esant poreikiui, jų šeimų nariams remti. 

Klaipėdos universitete šiuo metu studijuoja 40 jaunuolių iš karinę agresiją patyrusios Ukrainos, dauguma - iš Chersono miesto. Vakar įvykusiame susitikime su KU vadovais studentai buvo informuoti apie darbuotojo paskyrimą jų problemoms spręsti. KU vadovas jiems užtikrino visapusišką palaikymą. Šiandien jau gauta prašymų padėti sprendžiant apmokėjimo už bendrabutį problemas, prašoma skirti nemokamą maitinimą ar tarpininkauti susirandant darbą.

Reklama Ikona, uždaryti