KU ir partnerių kuriamam EU-CONEXUS aljansui Europos Komisija skyrė daugiau nei 14 mln. Eur

KU ir partnerių kuriamam EU-CONEXUS aljansui Europos Komisija skyrė daugiau nei 14 mln. Eur
AA

Klaipėdą, Klaipėdos universiteto bendruomenę ir regiono jaunimą pasiekė svarbia žinia -  Europos Komisiją nusprendė skirti 14,4 mln. Eur Europos Universiteto EU-CONEXUS kūrimui.

eu conexus

„Tai labai gera žinia Klaipėdai, Klaipėdos universiteto bendruomenei, šio regiono jaunimui, nes mes turėsime galimybę ir toliau kurti tarptautinį Europos Universitetą. O tai reiškia geresnę studijų kokybę, jungtines mokymosi programas, daugiau mokslo inovacijų, daugiau galimybių mokslininkams ir studentams dalyvauti mainų programose, dalintis žiniomis bei patirtimis, naudotis bendromis duomenų bazėmis, generuoti naujas idėjas ir verslo sprendimus, kurie neapsiriboja vieno universiteto, miesto ar valstybės ribomis. Į EU-CONEXUS junginį susivieniję 9 universitetai-partneriai, visi iš Europos pakrančių miestų – daugiatautė ir didžiulė jėga, kurios statistika įspūdinga – daugiau nei 71 tūkst. studentų, daugiau nei 8000 mokslininkų ir dėstytojų, beveik 1000 studijų programų. Didžiuojamės EK pripažinimu. Džiaugiamės drauge su esamais bei būsimais Universiteto studentais, bendruomenės nariais, socialiniais partneriais“,- iš Europos Komisijos atskriejusią žinią apie EK skirtą finansavimą Europos universitetų tinklo kūrimo iniciatyvai komentuoja KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas.

Pirmininko pavaduotojas Margaritis Schinas sakė: „Jei pažvelgsite į Europos aukštojo mokslo institucijas atskirai, pamatysite, kad kiekviena iš jų yra savarankiškas žinių ir inovacijų centras. Susiedami jas ir kurdami tarpvalstybinius aljansus, joms suteikiame galimybę tapti Europos žinių lyderėmis ir toliau augti bendradarbiaujant švietimo, mokslinių tyrimų ir inovacijų srityse. Esu įsitikinęs, kad Europos universitetų tinklai aukštąjį mokslą Europoje bendromis pastangomis pakylės į naują lygmenį. Nuoširdžiai sveikinu visus laimėjusius kandidatus.“

 

Europos universitetų tinklai yra vidutiniškai devynių aukštojo mokslo institucijų tarptautiniai aljansai, kurių veikloje gali dalyvauti įvairūs subjektai (pvz., daugiaprofiliniai ir mokslinių tyrimų universitetai, taikomųjų mokslų universitetai, technologijų institutai, meno mokyklos ir aukštosios profesinio mokymo įstaigos) ir kurie gali remtis plačia geografine aprėptimi visoje Europoje.

Kartu šios institucijos visoje Europoje randa naujų ilgalaikio struktūrinio, tvaraus ir sisteminio bendradarbiavimo švietimo, mokslinių tyrimų ir inovacijų srityse būdų. Jose siūlomos į studentus orientuotos mokymo programos, bendrai įgyvendinamos tarpuniversitetiniuose centruose, kuriuose studentai, darbuotojai ir tyrėjai iš visų Europos regionų gali naudotis sklandžiu mobilumu.