KU dovana „Lietuvos tūkstantmečio vaikų“ nugalėtojams – įspūdžiai ant burlaivio „Brabander“ denio

AA

Klaipėdos universitetas tęsėjo savo pažadą, duotą populiarios televizijos laidos „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ dalyviams: 10-12 klasių žaidimo nugalėtojai gavo kvietimus drauge su klasės draugais atvykti į Klaipėdą, į KU burlaivį „Brabander“ ir ant jo denio patirti jūrinį nuotykį.

Trys laimingieji, triumfavę šio sezono žiniukų laidos finale: abiturientas Pijus Brazinskas iš Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazijos, 11-okė Gretė Gajauskaitė iš Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos bei 10-okė Mūza Svetickaitė iš Palangos senosios gimnazijos išnaudojo šią galimybę. Tiesa, Mūza paskutinę minutę pakeitė savo planus ir į edukacinį plaukimą išleido tik savo draugus bei klasės vadovą.

Taip nutiko, jog abi čempioniško trejeto merginos – pajūrio gyventojos, tad joms Klaipėda ir jūra – kasdienio gyvenimo dalis. Ukmergiškio Pijaus Brazinsko klasei išvyka į vienintelį Lietuvos uostamiestį, ekskursija po vokiškos praeities miestą, galimybė išplaukti KU burlaiviu ir iš vandenų pusės apžvelgti Klaipėdos uostą bei patirti bangų supimą tapo įvykiu. Poros valandų plaukimo gidais žingeidžiam jaunimui buvo uosto ir laivybos sričių žinovas, KU profesorius, kapitonas Vytautas Paulauskas bei Jūros tyrimų instituto jaunimas Saulė Medelytė ir Jonas Gintauskas. Moksleiviai pamatė, sužinojo ir patyrė daug: pradedant nuo to, kas yra jūros vartai, ką uosto akvatorijoje veikia žemkasės, kaip vyksta krova, kur stovi „Independence“, kaip mokslininkai atlieka jūros vandens kokybės tyrimus, galiausiai patys galėjo iš arti apžiūrėti, kaip atrodo jūros tarakonas ar kiti mokslininkų tyrinėjami jūros faunos atstovai.

KU ir LRT laida „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ planuoja bendradarbiavimą ir naujame TV sezone. KU mokslininkų čia irgi laukia iššūkis: teks pasukti galvas, kaip pateikti įdomių klausimų 6-9 klasių gudručiams.

 

Reklama Ikona, uždaryti