Klaipėdos valstybinėje kolegijoje diplomai įteikti bendrosios praktikos slaugytojams

Klaipėdos valstybinėje kolegijoje diplomai įteikti bendrosios praktikos slaugytojams
AA

Šimtametes tradicijas rengiant sveikatos priežiūros specialistus skaičiuojanti Klaipėdos valstybinė kolegija į darbo rinką išleido šimtą bendrosios praktikos slaugytojų. Tokiam skaičiui į profesinį kelią žengti pasirengusių studentų įteikti profesinio bakalauro diplomai.  

Kartu su lietuvaičiais bendrosios praktikos slaugos studijas kolegijoje baigė ir būrys užsieniečių, kurie studijavo anglų kalba. Studentai į Klaipėdą atvyko iš Nigerijos, Uzbekistano, Zimbabvės.

Vyriausybės strateginės analizės centro (STRATA) duomenimis,Lietuvoje jau keletą metų iš eilės juntamas didelis slaugytojų trūkumas, ypač didelis jų poreikis – didžiuosiuose miestuose. Tikimės, kad absolventai sėkmingai užpildys trūkstamas ir pandemijos kontekste dar reikšmingesnes darbo vietas.  

„Sveikinu absolventus, pasirinkusius tokią prasmingą ir ypatingai svarbią kiekvienam Žmogui profesiją. Tikiuosi, kad Jūs visą gyvenimą savo karjeros kelyje laikysitės Kolegijoje įdiegtų vertybių, prasmingai ir atsakingai taikysite įgytas žinias ir įgūdžius ir padėsite tūkstančiams pacientų",– sveikindama absolventus kalbėjo Klaipėdos valstybinės kolegijos direktorė Gražina Markvaldienė.  

Šv.Pransiškaus Asyziečio bažnyčioje vykusios diplomų teikimo ceremonijos metu absolventus sveikino gausus socialinių partnerių būrys iš didžiausių miesto sveikatos priežiūros įstaigų.

Klaipėdos valstybinė kolegija jau nuo ateinančio rudens ketina startuoti su dar viena Slaugos ir akušerijos studijų krypties studijų programa – akušerija. Praėjusių metų pabaigoje iš Sveikatos apsaugos ministerijos gautas pritarimas organizuoti šias studijas.

Buvo įvertinti duomenys, kurie rodo, kad jei akušerijos studijos būtų vykdomos ir Klaipėdos mieste, tuomet galimai būtų lengviau pritraukti absolventus į Klaipėdos, Telšių ir kitų regionų miestus, kur ypatingai stinga šios profesijos atstovų.

Klaipėdos valstybinės kolegijos absolventus labai gerai vertina darbdaviai. Pagal 2021 m. atliktą darbdavių apklausą, kurioje dalyvavo beveik pusantro šimto darbdavių, kolegijos Sveikatos mokslų fakulteto absolventų žinios ir gebėjimai net 99,1 proc. atitiko organizacijų poreikius.