Klaipėdos universiteto vadovas nominuotas „Baltijos tvarumo apdovanojimams“

Klaipėdos universiteto vadovas nominuotas „Baltijos tvarumo apdovanojimams“
AA

Klaipėdos universiteto rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas šiandien dalyvauja Latvijos sostinėje Rygoje vykstančiuose „Baltijos tvarumo apdovanojimuose“. KU vadovas, ekspertų komisijos sprendimu, buvo nominuotas apdovanojimui kategorijoje „Permainų kūrėjai“ ir tapo jos finalininku.

Šios ir dar dvejų „Baltijos tvarumo apdovanojimų“ kategorijų – „Poveikis“, „Inovacijos“ – laimėtojai bus paskelbti šiandienos popietę Rygoje vykstančiame „Baltijos tvarumo forume“. Į nugalėtojų laurus pretenduojantys finalininkai bei jų veikla buvo viešinami Lietuvos, Latvijos, Estijos žiniasklaidoje. Visuomenė turėjo galimybę balsuoti už labiausiai įkvepiančius savo šalies lyderius. Būtent žmonių balsai ir lems, kas taps kiekvienos kategorijos laimėtojais savo šalyse. KU vadovo konkurentai Lietuvoje – Emilija Biderytė, nevyriausybinės organizacijos „Mes darom“ vadovė bei Gediminas Kondrackis, tvarumo ir klimato aktyvistas, asociacijos „Aktyvus jaunimas“ vadovas.

„Buvau nominuotas kaip Universiteto, nuosekliai vykdančio akademinę ir mokslinę tiriamąją veiklą Baltijos jūroje ir už šio regiono ribų, vadovas. KU akiratyje – įvairūs tvaraus žmogaus ir gamtos santykio aspektai: nuo kokybinių aplinkos tyrimų iki mokslu grįstų inovacijų kūrimo“,- žinią apie KU veiklų įvertinimą komentavo Universiteto rektorius. Anot jo, tvarumo idėja šiandienos pasaulyje yra aktuali ir vienijanti, ji neturi tautinės priklausomybės ir sienų. „KU yra Europos universiteto aljanso EU-CONEXUS vienas iš kūrėjų. Aljanso, kuris vienija daugiatūkstantinę devynių Europos pakrančių miestų universitetų bendruomenę, strateginis tikslas – tvari išmanių pakrančių miestų plėtra. Mokslo žvilgsnis koncentruotas į tvarumą, džiugu, kad tai tampa vertybe visuomenei“,- sako prof. dr. Artūras Razbadauskas.

Į 2021 m. „Baltijos tvarumo apdovanojimų“ finalinį etapą buvo patekusi uostamiestyje veikianti bendrovė „Vėjo projektai“ ir jų sukurto elektra varomo miesto autobuso „Dancer“ projektas.