Klaipėdos universiteto burlaivis „Brabander“ pradeda 15-ąjį sezoną

Klaipėdos universiteto burlaivis „Brabander“ pradeda 15-ąjį sezoną
AA

Klaipėdos universiteto burlaivis „Brabander“ šiandien pradeda jau 15-ąjį „lietuvišką“ laivybos sezoną.

Didžiausias šalyje plaukiojantis burlaivis šįryt palydėjo prie Klaipėdos krantų besivaržančias „KLAIPĖDA Coastal Race“ jachtas. Burlaivio ir jo įgulos misija „The Ocean Race Europe“ prologo varžybose  — būti plaukiojančiu teisėjų štabu.

Klaipėdos universiteto burlaivis „Brabander“

Nors burių šį savaitgalį „Brabanderiui“ išskleisti  neteks, bet, sako laivo kapitonas Ričardas Ramanauskas, apskritai reikia džiaugtis, jog pandemija nesužlugdė šios idėjos ir buriuotojų bendruomenė turi galimybę pasivaržyti jūroje. „Šis sezonas, matyt, ir bus toks nenuspėjamas. Iki pat paskutinės minutės nebus garantijų, kad renginys įvyks, kad galėsi plaukti. Tai, kad šiandien jūroje vyks varžybos, nuteikia optimistiškai. Tikėkimės, kad vasarą situacija tik gerės“,- teigia R. Ramanauskas.

Klaipėdos universiteto burlaivis „Brabander“

Pirmąjį sezoną su „Brabanderiu“ jau kaip kapitonas pradedantis Ričardas Ramanauskas viliasi, jog virusas nesužlugdys ir didžiausio jo komandos planuojamo iššūkio – dalyvauti prestižinėse burlaivių lenktynėse „The Tall Ships Races 2021“. Birželio 30-ąją prie Klaipėdoje krantų startuosiančiose lenktynėse „Brabander“ plauks net 3 etapus. Viename iš gražiausių pasaulio jūrinių renginių planuoja varžytis ir kitas KU laivas – mokomoji jachta „Odisėja“. Abu KU laivai tarptautinėse lenktynėse gins Lietuvos – jūrinės valstybės garbę, daugiau laivų iš  mūsų šalies šioms lenktynėms nėra registruota.

 

„Viena iš prigimtinių Klaipėdos universiteto misijų būti Lietuvos – jūrinės valstybės forpostu, saugoti ir plėtoti jūrines tradicijas. Ir mūsų laivams tenka garbė ne tik garsinti šalies vardą tarptautinėje buriuotojų bendruomenėje, bet ir ugdyti jaunąją jūros žmonių kartą“,- sako KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas. Lenktynėse į KU laivų įgulas bus įtraukti ir savanoriai, ir buriavimo pradmenis dar tik einantys praktikantai.

Prieš naująjį sezoną burlaivis „Brabander“ pasidailino - atnaujintos medinės laivo rangauto dalys, atliktas priekinio ir galinio generatorių remontas, buvo dažomas ir lakuojamas laivo korpusas. Gegužės pabaigoje laivas pasipuoš ir naujomis burėmis.

Klaipėdos universitetas burlaivį „Brabander“ Olandijoje įsigijo 2006-aisiais. Penkioliktus metus su Lietuvos ir KU vėliavomis plaukiosiantis burlaivis yra tapęs neatsiejama Klaipėdos jūrinio paveikslo dalimi: čia praktikuojasi jaunieji buriuotojai, čia pažintį su jūros banga pradeda Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos studentai, burlaivis naudojamas ir KU mokslinių tyrimų reikmėms. Birželio pradžioje burlaivio įgula plukdys ir populiaraus moksleivių TV žaidimo „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ 10,11,12 klasių nugalėtojus bei jų klasės draugus – tokį prizą šio sezono laimėtojams įsteigė Klaipėdos universitetas. Įdomu tai, jog net du žaidimo nugalėtojai yra iš pajūrio – Klaipėdos ir Palangos gimnazistai, turėsiantys galimybę kartu su draugais gimtąjį krantą apžvelgti iš vandenų pusės.

 

 

Reklama Ikona, uždaryti