Klaipėdos universitete prasidėjo ir Trečiojo amžiaus universiteto mokslo metai

Klaipėdos universitete prasidėjo ir Trečiojo amžiaus universiteto mokslo metai
AA

Klaipėdos universitete prasidėjo ir Trečiojo amžiaus universiteto mokslo metai.

senjorų universitettas

2010 m. spalio 1 d., Minint tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną, Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto Trečiojo amžiaus universitetas pradėjo savo veiklą.

Įkūrus TAU Sveikatos fakultetą, buvo siekiama suteikti galimybę Klaipėdos senjorams turiningai ir aktyviai leisti laisvalaikį, gilinti žinias apie sveiką gyvenseną vienijant pagyvenusius žmones,  neribojant amžiaus ir išsilavinimo.

Studijos trunka 2,5 metų. Į paskaitas senjorai renkasi kas antrą savaitę, t.y. du kartus per mėnesį. Paskaitos trukmė – dvi akademinės valandos.

ku senjorų universiteteas

Senjorai yra aktyvūs studentai, po kiekvienos paskaitos pareiškia savo nuomonę, diskutuoja su lektoriais.

Senjorai turi galimybę susipažinti su kompiuterinio raštingumo pagrindais, lankytis universiteto bibliotekoje, jiems suteikiama teisė naudotis auditorijomis. Paskaitas jiems skaito Klaipėdos universiteto dėstytojai, gydytojai praktikai bei kviečiami įvairių institucijų atstovai.

TAU studentai teigia, kad pradėjus lankyti universitetą padidėjo užimtumas, atsirado galimybė daugiau sužinoti apie sveikatos problemas bei jų profilaktines priemones, o lankyti paskaitas, susitikti su bendraminčiais yra didelis malonumas.

Kiekvienas naujų mokslo metų atidarymas ir užbaigimas vyksta šventiškai. Po vasaros atostogų senjorai į paskaitas renkasi spalio mėnesį, o mokslo metai užbaigiami gegužės mėnesį. Baigę studijas senjorai gauna neformalaus ugdymo pažymėjimą. Didžioji dalis vėl sugrįžta į pirmą kursą toliau klausyti paskaitų ir dalyvauti „studentiškame“ gyvenime.

Sveikatos mokslų fakulteto Trečiojo amžiaus universitetas savo veikla prisideda prie vyresniosios kartos socialinės integracijos į visuomenę ir  šioje veikloje mato dideles potencialias plėtros galimybes, siekiant įgyvendinti „trečiojo amžiaus“ žmonių lūkesčius.