Klaipėdos universitete – optimistinės starto nuotaikos: „Turime sąlygas spurtui į sėkmę“

Klaipėdos universitete – optimistinės starto nuotaikos: „Turime sąlygas spurtui į sėkmę“
AA

Klaipėdos universiteto bendruomenė naujuosius akademinius metus pradėjo džiaugsmingu susitikimu KU miestelio aikštėje.

Šventiniame renginyje skambėjo sveikinimo kalbos, buvo pagerbtas dar vienas  disertaciją apgynęs naujas mokslų daktarai bei jo darbo mokslinis vadovas, įteiktos Klaipėdos miesto savivaldybės bei Lietuvos olimpinės akademijos įsteigtos premijos studentams, pasirinkusiems apdovanojimus įsteigusioms institucijoms aktualias tyrimų tematikas.

klaipėdos universitetas

Didėja stojančiųjų skaičius

Anot Klaipėdos universiteto rektoriaus prof. dr. Artūro Razbadausko, ši rugsėjo 1-oji KU bendruomenei yra džiugi.

„Šiemečiai stojamųjų statistikos rodikliai rodo augimo tendenciją – vien bakalaurų priimta 17 proc. daugiau. Rugpjūčio 30-osios duomenimis, bakalauro, magistro, sutrumpintų ir papildomų studijų sutartis su KU jau pasirašė 724 asmenys. Sutarčių sudarymo procesas su pakviestaisiais studijuoti dar tebevyksta, dar nesibaigė papildomo priėmimo į valstybės finansuojamas profesines pedagogikos studijas procedūros. Tik spalio 1-ąją paaiškės galutinis studentų iš užsienio valstybių skaičius. KU studijoms pakvietė 146 paraiškas pateikusius pretendentus, iš jų 116 Ukrainos piliečių. Tad šios dienos skaičiai dar didės. Ir tai ne vienintelė priežastis, dėl ko optimistiškai pradedame naujus akademinius metus“,- sako KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas.

Atnaujinami padaliniai, planuose – naujos statybos

Anot mokslo metų startą oficialiai paskelbusio KU vadovo, džiugina pagreitį įgaunantys infrastruktūros modernizavimo darbai, taip pat liudijantys augimą ir įkvepiantys naujiems tikslams. „Labai norėčiau, jog tai būtų stabilaus darbo įgyvendinant  ilgalaikius ir trumpalaikius tikslus metai. Regis, pagaliau atėjo etapas, kuomet KU turi visas sąlygas spurtui į sėkmę. Sėkmingai įgyvendinamas tarptautinę perspektyvą atveriantis EU-CONEXUS projektas, užsitikrinęs Europos Komisijos finansavimą dar ketveriems metams. Nusimetę nenaudojamo turto naštą, netrukus pradėsime naujo bendrabučio statybą. Jau vyksta STEAM centro statybos darbai. Netrukus iš esmės atsinaujins Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto pastatas. Starto laukia naujo sporto centro bei laboratorijų komplekso statybos darbai“,- jau vykstančiais ar dar tik laukiančiais pokyčiais sveikinimo kalboje pasidžiaugė prof. dr. Artūras Razbadauskas.

KU bendruomenę su studijų metų pradžia pasveikino ir Savivaldybės įsteigtas premijas studentams įteikė Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

 

Tikisi daugiau paramos studentams iš Ukrainos

Iššūkiais, su kuriais tenka susidurti ir kuriems sprendimų teks ieškoti solidariai tiek bendrojo lavinimo, tiek aukštosioms mokykloms bei jų steigėjams, KU vadovas vadina jaunosios kartos nenorą rinktis inžinerinių studijų. „Labai gaila, kad jaunuoliai taip vangiai stoja į inžinerijos studijų programas, nors šių specialistų paklausa darbo rinkoje milžiniška, o finansinės perspektyvos po studijų garantuotos. Turime rasti problemos priežastį ir ją spręsti, nes ji ima trukdyti ir verslų plėtrai“,- teigia rektorius. Kitas iššūkis, kuriam spręsti KU tikisi Švietimo, mokslo ir ministerijos pagalbos – parama studentų iš Ukrainos studijoms. „Iš skirtų lėšų    dalinai galėtume finansuoti studijas šešiems Ukrainos studentams, o paraiškų gavome gerokai daugiau nei šimtą. Labai tikimės, kad ministerijos parama jaunuolių iš Ukrainos studijoms bus svaresnė“,-  sako prof. dr. Artūras Razbadauskas.

 

Profesinės sąjungos ministeriją ragina didinti atlyginimus

Rugsėjo 1-ąją į bendruomenę kreipėsi KU darbuotojų profesinės sąjunga ir KU darbo taryba. Viešame laiške „Dėl Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo (LAMPSS) protesto akcijos“ išreiškiama parama profesinei organizacijai, išsakančiai visos šalies aukštųjų mokyklų darbuotojų lūkesčius dėl atlyginimų  kėlimo ir nesutinkančiai su ministerijų siūlomu 10 proc. atlygio didinimo dydžiu. „KU darbuotojų profesinė sąjunga kartu su KU darbo taryba, atstovaujančios KU darbuotojams, ragina Švietimo mokslo ir sporto ministeriją Švietimo šakos kolektyvinėje sutartyje numatyti didinti aukštųjų mokyklų darbuotojų atlyginimus 30 proc. Tam, kad būtume išgirsti, KU bendruomenę kviečiame nelikti abejingais ir palaikyti LAMPSS organizuojamas protesto akcijas“,- kreipiamasi dokumente. 

 

 

Reklama Ikona, uždaryti