Klaipėdos universitetas išlydėjo absolventų laidą, užgrūdintą karantino iššūkiuose

Klaipėdos universitetas išlydėjo absolventų laidą, užgrūdintą karantino iššūkiuose
AA

Klaipėdos universitetas atsisveikina su dar viena absolventų laida.

Šiandien studijų baigimo diplomai įteikti 167-iems absolventams, baigusiems bakalauro ir magistro studijas, 29 iš jų – užsienio šalių piliečiai.

Studijų baigimo diplomai KU teikiami dukart per metus: žiemą juos atsiima bakalaurai, mokęsi čia pagal sutrumpintą studijų programą – 3,5 metų, magistrai – 1,5 metų, vasaros pradžioje – studijavusieji atitinkamai 4 ir 2 metus. Anot KU rektoriaus prof. dr. Artūro Razbadausko, pusmečiu trumpesnės studijų programos Klaipėdos universitete atsirado kaip Bolonijos proceso Europos universitetams rekomenduotas studijų modelis, galvojant kad laikas po pirmosios pakopos studijų baigimo jauniems žmonėms bus naudingas apsisprendžiant, kur ir ką studijuoti toliau. Nors ne visuose universitetuose ši tradicija prigijo, KU pusmečiu trumpesnės studijų programos sėkmingai gyvuoja.

KU studijų prorektorė Sonata Mačiulskytė su Universitetu šiandien atsisveikinančią absolventų laidą vadina išskirtine. „Tai –  absolventai, per savo studijų laikotarpį patyrę didžiausią Universiteto transformaciją: prisimenantys, kaip studijos vyko iki pandemijos, kai mes be jokių abejonių visi rinkdavomės auditorijose ir vyko kolektyvinis mokymosi procesas, o pandemijai prasidėjus, drauge su visa Universiteto bendruomene išgyvenę  vieną didžiausių iššūkių ir transformacijų - nuotolinį mokymąsi. Tai gerokai paveikė studijų  procesą. Visada skatinome studentus patiems būti aktyviais mokymo(si) proceso dalyviais, todėl norime tikėti, kad šiandieniniai absolventai, užveriantys Universiteto duris, turės kitokius, bet nei kiek ne prastesnius įgūdžius ir žinias“,–  sakė KU studijų prorektorė.

Praėjusių metų sausį diplomai absolventams keliavo paštu. Karantino režimo sukaustyta bendruomenė su studijas baigusiu jaunimu atsisveikino virtualiu renginiu. Šiemetiniai diplomantai su artimiausiais žmonėmis buvo pakviesti į iškilmingą renginį Klaipėdos koncertų salėje.

Jame pasveikinti ir KU ateities paramos fodo premijomis apdovanoti 3 absolventai, studijas baigę su pagyrimu – visi Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakulteto auklėtiniai: Ingrida Karapetrova, su pagyrimu baigusi jūrų transporto inžinerijos bakalauro studijas, ir du naftos ir dujų technologinių procesų studijų programos magistrai – Valeriia Kaskova bei Rokas Rapalavičius.

Diplomų įteikimo šventėje pagerbti jaunųjų KU mokslininkų būrį pastarąjį pusmetį papildę mokslų daktarai bei jų studijų vadovai – Alvyda Obrikienė, parengusi ir apsigynusi disertaciją politikos mokslų srityje „Politinės demokratijos sugrėsminimas socialinės-ekonominės nelygybės kontekste“ (vad. prof. dr. Vaidutis Laurėnas) ir Rasa Idzelytė, pristačiusi ir apsigynusi mokslo darbą „Assessment and impact of ice cover  and future projections for the Baltic Curonian Lagoon“/ „Kuršių marių ledo dangos vertinimas, poveikis ir ateities prognozės" (vad. prof. dr. Hans Georg Umgiesser, ekologijos ir aplinkotyros sritis). Taip pat Eglė Baltranaitė, parengusi disertaciją „Impact of physical geographical factors on the sustainability of South Baltic seaside resorts“/ „Fizinių geografinių veiksnių poveikis pietų Baltijos pajūrio kurortų tvarumui“ (vad. prof. dr. R. Povilanskas).

„Karantininė laida! Magistrai per savo pusantrų metų studijas net neturėjo galimybės pasėdėti auditorijose – ant jų buvo bandomos naujos, nuotolinio mokymo metodikos. Kitos tokios laidos, tikiuosi, jau nebus...“,–  studijų be virtualių barjerų KU Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto absolventams, planuojantiems tęsti studijas aukštesnėse pakopose, linkėjo dekanas prof. dr. Rimantas Balsys.

KU rektoriaus prof. dr. Artūro Razbadausko linkėjimas šiai laidai, kad Klaipėdos universitetas, jau tapęs šių jaunų žmonių gyvenimo dalimi, būtų lyg sėkmės talismanas, padedantis kurti gyvenimą, realizuoti svajones.

 

 

 

Reklama Ikona, uždaryti