Klaipėdos universitetas dviem dienom tapo Psichologijos idėjų uostu

Klaipėdos universitetas dviem dienom tapo Psichologijos idėjų uostu
AA

Šiais metais į uostamiestį atkeliavo kasmetinis Lietuvos psichologų kongresas, kuris balandžio 26–27 dienomis vyko Klaipėdos universitete. KU Aula Magna auditorijų komplekse susibūrė virš 200 psichologijos krypties mokslininkų, praktikų, pedagogų ir studentų.

universitetas

Savo sveikinimo žodyje KU mokslo ir inovacijų prorektorė doc. dr. Laura Šaltytė-Vaisiauskė pabrėžė, kad „šiame besikeičiančiame pasaulyje mes susiduriame su vis daugiau iššūkiu, problemų, krizių, rūpesčių įvairiuose gyvenimo etapuose. Jūs esate tie žmonės, kurių sprendimai ir pasiūlymai yra be galo svarbūs tiek vaikystės etapuose, tiek santuokoje, tiek sprendžiant sveikatos problemas, tiek suvaldant didesnes krizes.“ Prorektorė palinkėjo, kad kongrese išsakytos mintys, idėjos, pasidalinti tyrimų rezultatai išaugtų į didesnius mokslinius ar bendradarbiavimo projektus

 

Sveikindamas susirinkusiuosius, Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto dekanas Rimantas Balsys išsakė susirūpinimą, kad iš gausaus būrio Klaipėdos universitete paruoštų psichologų, tik nedidelė dalis renkasi akademinį kelią. Tai verčia nerimauti, kas ruoš psichologus ateičiai. Dekanas kvietė susirinkusių psichologų bendruomenę padiskutuoti, kaip paskatinti absolventus rinktis akademinį dėstytojo ar mokslininko kelią.

Kongrese psichologai  – mokslininkai ir praktikai – pristatė atliktus tyrimus, dalinosi praktine patirtimi, supažindino svečius su vykdomais projektais. Dalyviai turėjo galimybę klausytis įvairių sričių pranešimų. Taip pat buvo vedamos diskusijos bei simpoziumai. 

Dvi dienas trukęs kongresas prasidėjo nuo plenarinių pranešimų: Prof. dr Mindaugas Rūgevičius supažindino dalyvius su psichologų rengimu Klaipėdoje, o psichologė - psichoterapeutė Žydrė Arlauskaitė reflektavo psichologo švietimo darbo specifiką.

Kongreso mokslo komiteto pirmininkė prof. dr. Ramutė Čepienė pasidžiaugė, kad  „šiemet sulaukėme didelio būrio kongreso dalyvių. Užsiregistravo net 231 dalyvis. Sekcijose buvo skaitomas 41 pranešimas, vyko 3 diskusijos, 5 simpoziumai, buvo 20 stendinių pranešimų“. R. Čepienė išskyrė ir pačią gausiausią sekciją – Klinikinę ir sveikatos psichologiją. Panašaus populiarumo sulaukė ir Raidos ir edukacinės psichologijos, organizacinės aplinkos ir teisės psichologijos sekcija.

Kongreso organizacinio komiteto pirmininkė, KU psichologijos katedros lektorė bei mokslo darbuotoja dr. Raimonda Sadauskaitė pasidžiaugė šiųmetiniu sėkmingai įvykusiu kongresu, bei perdavė estafetę į Vilniaus universiteto psichologų rankas, kur bus organizuojamas kitų metų kongresas.