Klaipėdos licėjus vaikams iš regiono siūlo nemokamas vietas

Klaipėdos licėjus vaikams iš regiono siūlo nemokamas vietas
AA

Klaipėdos licėjus nuolat ieško galimybių gabiems vaikams iš regionų įgyti aukščiausios kokybės išsilavinimą. Šiemet pagal tarptautinio bakalaureato programas kviečiami mokytis III-IV gimnazijos klasių mokiniai. „Mūsų ugdymo įstaigos bendruomenė tiki, kad talentingų vaikų išsilavinimo galimybės neturėtų būti apribotos jų gyvenamosios vietos ar socialinės padėties. Lietuvai labai reikia gabių asmenybių, nes būtent jos kuria geresnį pasaulį ir šviesesnę mūsų ateitį. Siekiame gabiems vaikams suteikti maksimaliai palankias sąlygas įgyti kuo geresnį išsilavinimą“, – mintimi dalijasi Klaipėdos licėjaus vadovė dr. R. Kontautienė.

Gabiausiems kandidatams mokslas Klaipėdos licėjuje bus nemokamas, taip pat ugdymo įstaiga ketina pasirūpinti atrinktų mokinių apgyvendinimu ir maitinimu uostamiestyje.

Į Klaipėdos licėjaus siūlomas nemokamas vietas tarptautinio bakalaureato ugdymo programose gali pretenduoti Kretingos, Gargždų, Palangos, Mažeikių, Skuodo, Plungės, Telšių, Šilutės, Jurbarko, Šilalės, Tauragės ir kitų Vakarų Lietuvos miestų bei miestelių mokiniai.

Laukiami III-IV gimnazijos klasių mokiniai

IB diplomo (IB Diploma) programa specialiai studijoms geriausiuose pasaulio aukštojo mokslo įstaigose ruošia III-IV gimnazijos klasių mokinius (mokymasis vyksta tik anglų kalba).

„Ši mokymosi programa skirta ne tik ugdyti vaiko gebėjimus mokslo srityje. Ji taip pat skatina ir asmenybės raidą: čia ugdomos ir socialinės, analitinės bei psichologinės mokinių kompetencijos. Tai leidžia vaikui tapti savarankiškesniu ir atviresniu pasauliui bei jo siūlomoms neribotoms galimybėms“, – teigia Klaipėdos licėjaus direktorė doc. dr. Regina Kontautienė.

IB mokymo programą sudaro 6-ių mokymosi dalykų grupės: gimtoji kalba ir literatūra, užsienio kalbos, socialiniai mokslai, gamtos ir taikomieji mokslai, matematika bei pasirenkamieji dalykai.

Galimybė studijuoti prestižiniuose universitetuose

Tarptautinio bakalaureato švietimo fondas vienija per 5000 ugdymo įstaigų 156-ose valstybėse ir veikia jau daugiau nei 50 metų. Šiam ugdymo įstaigų tinklui priklauso ir Klaipėdos licėjus, kuriam dar 2019 metais oficialiai suteiktas „IB World Schools“ statusas.

Mokymąsi pagal šią programą itin skatina žymiausi pasaulio universitetai. Mokiniams, kurie mokėsi pagal tarptautinio bakalaureato programą daug lengviau atsiveria Kembridžo, Oksfordo, Stanfordo, Aarhus bei kitų garsių pasaulio aukštųjų mokyklų durys.

Be to, kaip skelbia IB švietimo fondas, visiems stojantiesiems į įvairias aukštąsias mokyklas IB diplomas atveria galimybes gauti dideles nuolaidas mokslui, studijų kreditus, stipendijas ir kitą su stojimu bei aukštuoju mokslu susijusią naudą.

 

Šimtatūkstantinės investicijos į mokymo kokybės gerinimą, pedagogų kvalifikaciją

Tam, kad atitiktų tarptautinio bakalaureato programos pedagoginius ir technologinius kriterijus, Klaipėdos licėjus į ugdymo įstaigos modernizavimą investavo beveik 430 tūkst. eurų.          

Modernizacijos etapo metu Klaipėdos licėjuje buvo pastatyta mobili biblioteka, įrengta visus tarptautinio bakalaureato programos reikalavimus atitinkanti Gamtos mokslų laboratorija, atnaujintos muzikos, chemijos, robotikos klasės. Taip pat ugdymo įstaiga papildomai įsigijo naujų, šiuolaikiškų informacinių technologijų priemonių: išmaniųjų lentų, kompiuterių ir planšečių. Dalį visų įstaigos modernizavimui skirtų investicijų padengė Europos Sąjungos struktūriniai fondai.

Per šį laikotarpį nemažai buvo investuota ir į specialų pedagogų pasirengimą. Pedagogų paruošimas dirbti pagal tarptautinio bakalaureato programą užtruko trejus metus. Šiuo laikotarpiu Klaipėdos licėjaus pedagogai patirties ir žinių sėmėsi Suomijoje, Švedijoje, Anglijoje, Danijoje, Italijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje bei kitose pasaulio šalyse.

Priėmimo sąlygos

Tėvai ar globėjai, kurių vaikai turi išskirtinių gebėjimų mokslo srityje ir yra darbštūs, prašymus dėl mokslo pagal tarptautinio bakalaureato programas kviečiami registruoti iki kovo 15 d. Vėliau vyks atrankiniai etapai, kurių metu mokiniams reikės atlikti pasiekimų diagnostikos testą ir dalyvauti pokalbiuose su Klaipėdos licėjaus specialistais. Dėl priėmimo kreiptis telefonu +370 612 04364 arba info@klaipedoslicejus.lt .

Reklama Ikona, uždaryti