Klaipėdoje 5-11 klasių mokiniai mokslo metus užbaigs nuotoliniu būdu. Galimybės grįžti į klases aptartos su švietimo įstaigų vadovais, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro bei Klaipėdos visuomenės sveikatos biuro specialistais, tačiau daugelis susitikimo dalyvių išreiškė poziciją, kad užtikrinti saugų grįžimą, testavimą, srautų reguliavimą ir kitų reikalavimų įgyvendinimą yra gana sudėtinga, o mokslo metams artėjant į pabaigą grįžimo nauda greičiausiai nebebus didelė.
Anot mero Vytauto Grubliausko, kiekvienoje švietimo įstaigoje situacija gali būti skirtinga, skirtingas ir bendruomenių nusiteikimas, tačiau principinė miesto pozicija – į mokyklas grįžta tik abiturientai, mišriu (kontaktiniu ir nuotoliniu) būdu toliau ugdomi ir pradinukai.
„Miesto pozicija – 5-11 klasių mokiniams pabaigti mokslo metus nuotoliniu būdu ir teikti prioritetą abiturientų grįžimui, kad būtų galima saugiai ruoštis egzaminams ir organizuoti egzaminų sesiją. Tačiau toms mokykloms, kurių bendruomenės visgi norėtų grįžti į kontaktinį ugdymą, niekas kategoriškai kelio neužkirs, tačiau visi saugumo reikalavimai turės būti įgyvendinti besąlygiškai. Kalbant apie grįžtančiuosius, privalome besąlygiškai juos saugoti ir tuo pačiu, nepažeidžiant žmogaus teisių bei teisės aktų, apsaugoti juos nuo nesisaugojančių“, – sako Klaipėdos meras.
Pagal Vyriausybės nutarimą, į mokyklas abiturientai gali grįžti nuo gegužės 3 d., 5-11 klasių mokiniai – nuo gegužės 10 d., tačiau galutinius sprendimus dėl grįžimo leista priimti savivaldos lygmenyje.
Mokyklų pozicija dėl abiturientų grįžimo Klaipėdoje jau aiški – iš 12-os miesto gimnazijų, kuriose ugdoma 1176 dvyliktokų, sugrįžti į kontaktinį ugdymą yra pasirengę daugiau nei tūkstantis abiturientų, t.y. 92 procentai. 5 gimnazijose grįžta visi be išimties abiturientai. Kad grįžimas būtų kiek įmanoma saugesnis, abiturientai raginami testuotis greitaisiais antigenų testais – testui galima užsiregistruoti sistemoje1808.lt. Kai kurios gimnazijos grįžta ne nuo gegužės 3 d., o keliomis dienomis ar savaite vėliau. Tie dvyliktokai, kurie apsisprendžia negrįžti į kontaktinį ugdymą, turi teikti mokykloms prašymus. Abiturientai, kurie grįžti nenori, nurodo tokias priežastis – bijo užsikrėsti, gyvena su senesnio amžiaus artimaisiais, mano, kad bus daugiau streso nei naudos ir pan.