Grįžti į naujienas

Išvydę tokį plakatą pajūryje - nelikite abejingi

#Mokslas
Išvydę tokį plakatą pajūryje - nelikite abejingi
Data
Autorius
Kategorija
Mokslas
Žymos
KLAIPĖDA | SMILTYNĖS PAPLŪDIMYS | MELNRAGĖS PAPLŪDIMYS
Dalintis
Facebook | El.paštu

Bendradarbiaudami su projekto ESMIC parteriais iš Latvijos, Klaipėdos universitetas ir Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas užsibrėžė bendrą tikslą - įvertinti ir stebėti taršą plastiku bei rasti optimaliausius būdus jai mažinti pakrančių zonoje pasitelkiant inovatyvias priemones bei didinant visuomenės sąmoningumą.

jūros tyrimų institute's kalipėdos universitetas paplūdimių akcija

"Kai kalbame apie plastiką, kalbame apie ekologinį sąmoningumą. Vasarotojų apgulti paplūdimiai kaskart tampa atsakingo elgesio ir kultūros barometru. Akcijos plakatai jau iškeliavo į pagrindinius Klaipėdos ir Palangos paplūdimius, kviesdami ne tik vasaroti atsakingai, bet ir tapti mokslininkais mėgėjais. 

Išvydę tokį plakatą pajūryje nuskenuokite jo QR kodą ir atsakykite į anketos klausimus. Taip padėsite Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų instituto tyrėjams rinkti informaciją apie situaciją įvairiuose pajūrio ruožuose ir ieškoti būdų, kaip galima mažinti plastiko taršą", - rašoma pranešime.

Anketą užpildyti galite tiesiai iš paplūdimio.

Akcijos organizatoriai ragina atostogaujant pajūrio paplūdimiuose apsidairyti aplinkui ir įvertinti, ar švaru, o gal matote plastiko šiukšlių?

Neturintys galimybės nuskenuoti QR kodo, anketą pasiekti galite čia

Įvairiuose paplūdimio ruožuose surinkti dumblių, smėlio, jūros vandens mėginiai jau detaliai tiriami laboratorijose, aiškinantis, ar juose yra mikroplastiko. Pakrančių taršos apžvalga bei vertinimas taip pat atliekamas pasitelkiant satelitines nuotraukas ir bepiločių skraidyklių ir drono fiksuotus duomenis