„Brabander“ į švedišką Jūros šventę išplukdė jūrų skautus ir keliautoją Aurimą Valujavičių

„Brabander“ į švedišką Jūros šventę išplukdė jūrų skautus ir keliautoją Aurimą Valujavičių
AA

Klaipėdos universiteto burlaivis „Brabander“ vakar vakare išplaukė į Karlskroną (Švedija). Į ten vyksiantį festivalį „Archipelago Festival“, kitaip – švedišką Jūros šventę, iškeliavo grupė Lietuvos jūrų skautų drauge su šios organizacijos nariu, istoriku, LR Seimo Jūrinių reikalų komisijos pirmininku Valdu Rakučiu.

brabander

Drauge su jūrų skautų jaunimu į Švediją iškeliavo ir Lietuvą savo žygiu plačiai pasaulyje išgarsinęs keliautojas Aurimas Valujavičius. Šios delegacijos misija –  ne tik dalyvauti festivalyje ir burlaivio stiebais papuošti „Baltic Sail“ burinių laivų draugiją, ne tik atstovauti Lietuvai – jūrinei valstybei, bet ir suteikti galimybę jaunimui išbandyti save tikroje jūrinio žygio aplinkoje, skatinti jaunus žmones domėtis jūra, pažinti ją, mokytis buriavimo.

Jūrų skautams, į šią ekspediciją susibūrusiems iš visos Lietuvos – Vilniaus, Kauno, Panevėžio ir kt., tai bus savo  galimybių pasitikrinimas jūroje. Patirties buriuoti Baltijos jūroje prisipažino nedaug turįs ir keliautojas Aurimas Valujavičius, tačiau prieš atsišvartuojant nuo kranto visi kelionės dalyviai spinduliavo gera nuotaika – jos nedrumstė nei klaipėdietiškas vėjas, nei retkarčiais pratrūkdavęs lietus.

Tikimasi, jog pirmąjį jūrinį krikštą po „Brabander“ burėmis gavę jaunuoliai įsilies į jūrinę bendruomenę ir taps taip reikalingu pastiprinimu Klaipėdai kitąmet organizuojant prestižinės regatos „The Tall Ships Races 2024“ startinį etapą bei dalyvaujant lenktynėse.

Planuojama, kad šioje tarptautinėje regatoje plauks ir Lietuvos garbę gins abu KU mokomieji laivai – ir burlaivis „Brabander“, ir jūrinė jachta „Odisėja“.

Reklama Ikona, uždaryti