Atidaroma Gamtos mokykla Kuršių nerijoje – mokytis galės kiekvienas

Atidaroma Gamtos mokykla Kuršių nerijoje – mokytis galės kiekvienas
AA

Kuršių nerijos nacionaliniame parke duris atveria Gamtos mokykla, įkurta atnaujintuose istoriniuose pastatuose Smiltynėje ir pastate ant marių kranto Nidoje. Tai neformalaus gamtosauginio švietimo erdvė, skirta visiems Kuršių nerijos lankytojams – vaikams, jaunimui, suaugusiems, pritaikyta ir negalią turintiems žmonėms bei senjorams. Labai laukiamos ir moksleivių klasės. Gamtos mokykla veiks visus metus ir atvykstančioms grupėms siūlys Kuršių nerijos nacionalinio parko gamtosaugines programas. 

gamtos mokykla

Mokslai ir miške, ir kopose

Pagrindinis Gamtos mokyklos tikslas – pristatyti visuomenei Kuršių nerijos nacionalinio parko vertybes, kas ir kodėl saugoma. Atnaujintuose pastatuose Smiltynėje įrengtos edukacinės, nakvynės, maitinimo ir poilsio erdvės. Mokykla vienu metu galės priimti iki 15 asmenų grupes. Naujame pastate Nidoje laukiamos grupės iki 25 žmonių. Gamtos pamokos vyks ne tik mokyklos erdvėse, bet ir laukinėje gamtoje, miške, kopose, tyrimų dirbtuvėse ar naktiniuose žygiuose. Keliaujant iš Smiltynės į Nidą, bus galima susipažinti su visos Kuršių nerijos gamta.

„Kviečiame atvykti grupes, norinčias pažinti Kuršių neriją visais potyriais: stebėti paukščių migraciją, keliauti basomis per smėlio dykumą, ragauti nepažintus augalus, uosti miško kvapus, pažinti gyvūnų pėdsakus – visa tai, kas priartina žmogaus pasaulį prie gamtos ir suteikia pažinimo džiaugsmą. Kviečiame į edukacinius renginius, žygius, paskaitas ir mokymus su parko specialistais ir žymiais gamtininkais,“ – sakė Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos vadovė Aušra Feser.

Edukacijos su žinomais gamtininkais

Gamtos mokykla Smiltynėje veiklą pradės dabar, o Nidoje jau kurį laiką vykdomos edukacinės veiklos. Čia jau spėjo apsilankyti apie 600 žmonių, kurie dalyvavo gamtinėse ir kultūrinėse edukacijose, teminėse mokomosiose programose, žygiuose dviračiais ir pėsčiomis, prisidėjo prie gamtos saugojimo, dalyvaudami talkose.

Gamtines edukacijas mokykloje Nidoje vedė Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos gamtos gidai, taip pat Mindaugas Survila, Saulius Rumbutis, Elmaras Duderis, Marius Čepulis ir kiti žymūs gamtininkai.

 

Sparčiai populiarėja Lietuvoje ir Skandinavijoje

Šiuo metu saugomose teritorijose yra 9 gamtos mokyklos: Aukštaitijos, Dzūkijos ir Kuršių nerijos nacionaliniuose parkuose, taip pat Sirvėtos, Kauno marių, Kurtuvėnų, Varnių ir Žagarės regioniniuose parkuose bei Žuvinto biosferos rezervate. Gamtos mokyklos kviečia ne tik pažinti, bet ir moko atsakingo elgesio gamtoje.

Gamtos mokyklos labai populiarios Švedijoje, Suomijoje, Didžiojoje Britanijoje, Norvegijoje, kur net mažiausi Norvegijos vaikai itin daug laiko praleidžia gamtoje, nepriklausomai nuo oro sąlygų. 

Kuršių nerijos nacionalinio parko gamtos mokyklos įrengimas finansuotas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų Regioninės plėtros fondų lėšų pagal Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos vykdomą projektą „Kraštovaizdžio vertybių apsauga ir pritaikymas pažinti“.

Daugiau sužinoti apie Kuršių nerijos Gamtos mokyklą ir užsisakyti edukacijas galima čia: https://nerija.lrv.lt/lt/gamtos-mokykla/gamtos-mokykla-1