Unikalioje fotosesijoje Klaipėdos jaunuoliai atkūrė Nepriklausomybės Akto pasirašymo momentą

Unikalioje fotosesijoje Klaipėdos jaunuoliai atkūrė Nepriklausomybės Akto pasirašymo momentą
AA

Vasario 16-osios Lietuvos valstybės atkūrimo dienos išvakarėse, unikalioje fotosesijoje Klaipėdos jaunuoliai atkūrė Nepriklausomybės Akto pasirašymo momentą susiedami save su vienu iš dvidešimties signatarų.  Vienas reikšmingiausių istorinių dokumentų, kurį 1918 m. vasario 16 d. pasirašė  dvidešimt - skirtingų profesijų, politinių pažiūrų ir amžiaus, laisvės ir savarankiškumo trokštančios lietuvių tautos atstovų, išsaugojo Lietuvą pasaulio žemėlapyje. Ryškia ir jaunatviška fotosesija siekiama priminti to metų įvykių prasmę ir reikšmę tokiai Lietuvai, kokią turime dabar, kurios vardas pasaulyje minimas su pasididžiavimu.

 „Klaipėda - Europos jaunimo sostinė 2021“ titulo metais suburti jauni klaipėdiečiai kartu su Klaipėdos miesto savivaldybės koncertine įstaiga Klaipėdos koncertų sale,  kviečia prisiminti istoriją ir su nauju pažadu sau kurti Lietuvos ateitį kartu.

„Kiekvienas mūsų galime kurti tokią Lietuvą, kokios norime, kurioje norime kurti, veikti, gyventi, kuria ateityje būtų galima didžiuotis, o ne nuogąstauti. Tam tereikia apsisprendimo ir pažado sau. Mūsų gyslomis teka protėvių, kurie niekada nepasidavė, kraujas. Išnaudokime tai mūsų šalies ateities labui“, – Vasario 16-osios išvakarėse linki „Klaipėda – Europos jaunimo sotinė 2021“ vadovė Greta Meškauskienė.

Jaunatviška idėja, kuriai susibūrė 20 aktyvių Klaipėdos jaunuolių, siekta parodyti, kad šiandieninėje Lietuvoje kiekvienas yra svarbus -  nepaisant amžiaus, lyties ar tautybės, negalios ar priklausymo LGBT+ bendruomenei – Lietuvai ir jos klestėjimui mūsų visų indėlis yra vienodai reikšmingas.

Iš dvidešimties Vasario 16-osios signatarų jaunuoliai pasirinkto sau artimą asmenybę, kurio požiūris, biografiniai faktai yra ne tik priimtini – į kuriuos norima lygiuotis, sekti jų pavyzdžiu ir laikyti prioritetu atliekant savo pilietines pareigas.

„Šiandien jauni žmonės garsiai pasisako už balsavimo teisę nuo 16 metų, didesnę jaunimo įtrauktį į jaunimui aktualių klausimų sprendimo procesus, jaunimo politikos stiprinimą. Atėjo laikas pakeisti „Jaunimas – Ateitis“ į „Jaunimas – dabartis“, - pažymėjo Klaipėdos miesto jaunimo reikalų koordinatorė Aistė Valadkienė.

Iniciatyvos dalyviai sukūrė ir pasirašė šiandieninius jaunimo poreikius atspindinčią simbolinę deklaraciją. „Jaunieji signatarai“ taip pat pasidalino ir juos labiausiai įkvepiančiais 1918 m. signatarais bei faktais, kurie simboliškai sujungia 1918 ir 2022 metus.

jaunimo deklaracija klaipėda

Ikona, uždaryti