Tvarkys Klaipėdos Šiaurės rago skverą: paskelbtas atviras projekto konkursas

Tvarkys Klaipėdos Šiaurės rago skverą: paskelbtas atviras projekto konkursas
AA

UAB Memelio miestas kartu su Klaipėdos miesto savivaldybės administracija ir Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacija paskelbė Šiaurės rago skvero tarp Naujosios Uosto gatvės ir Kuršių marių sutvarkymo atvirą projekto konkursą.

Konkurso tikslas išrinkti kokybiškos architektūros, optimalaus kainos-kokybės santykio konkursinį darbą, kuris taps pagrindu konkrečiam statybos projektui paruošti.

Projektuojamas Šiaurės rago skveras - viešoji erdvė Klaipėdos mieste, dešiniajame Danės upės krante, atkarpoje tarp Pilies tilto ir Kuršių marių. Dėl unikalios lokacijos ir kultūrinių sluoksnių skveras turėtų tapti reprezentacine miesto viešąja erdve, atskleidžiančia skirtingus istorinius ir kultūrinius sluoksnius, formuojančia miesto jungtis su Danės upe ir Kuršių mariomis. Tuo pačiu atitinkanti šiandienines architektūrines tendencijas bei atliepianti skirtingus miesto gyventojų ir svečių poreikius.

Konkurso projektų vertinimo komisija sudaryta iš architektų – ekspertų bei Klaipėdos miesto savivaldybės atstovų. Darbų vertinimo procese taip pat dalyvaus recenzentai, ekspertai.

Konkurso prizinis fondas – 20 000 eurų.

Architektas Romas Gailius džiaugsmingai įvertino šį konkursą. „PAGALIAU. Šiaurės ragas bandys nusirengti sovietinius skarmalus ir ieškos naujų apdarų. Džiugu, kad "Memelio miestas" vykdo duotus pažadus ir prašo padėti Klaipėdai, jos buvusiai pagrindinei miesto gyvasties arterijai -Dangės upėi, upės žiočių krantinei surasti vietos dvasią. Tuo pat sutvarkyti ir savo kuriamo Memelio miesto parterį bei prestižinę miesto viešą erdvę. Vėliau, jei pavyks, kartu su savivaldybe ketinama realizuoti. Džiugu, kad skelbiamas viešas architektūrinis konkursas, o ne per VP su pigiausią kainą. Prašymas viešas ir atviras. Unikali vieta ir puiki proga pasireikšti", - savo soc. paskyroje rašė žinomas Klaipėdos architektas R. Gailius.

Konkursiniuose darbuose bus ieškoma kokybiškų architektūrinių sprendimų. Norima šiuolaikines architektūros tendencijas atliepiančios reprezentacinės miesto viešosios erdvės, kuri įprasmintų vietinį identitetą ir atskleistų vietos urbanistinį išskirtinumą.

Projekte prašoma respektuoti senamiesčio kraštovaizdžio vientisumą ir esamus istorinius sluoksnius.

Tai turės būti patogi ir saugi viešoji erdvė.

Konkurso dalyviams teks sukurti ergonomišką, saugią ir skirtingiems lankytojų poreikiams pritaikytą viešąją erdvę. Į miesto audinį sklandžiai integtuoti erdvę, reaguojančią į besiribojančias esamas ir planuojamas miesto dalis. Formuoti aiškiai identifikuotus, saugius pėsčiųjų ir dviratininkų srautus

Projektų pateikimo data - 2022 lapkričio 4 d., Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacijoje, Bažnyčių g. 6 - 1, Klaipėda

Reklama Ikona, uždaryti