Startuos Atgimimo aikštės rekonstrukcija

Startuos Atgimimo aikštės rekonstrukcija
AA

Neliko kliūčių Atgimimo aikštės rekonstrukcijai – pasirašyta sutartis dėl rangos darbų. Numatoma, kad darbai startuos vasarą, pirmiausiai bus vykdomi detalūs archeologiniai tyrinėjimai, įrengiama spraustasienė, pamatų poliai, kitos požeminės konstrukcijos, toliau įrengiama požeminė aikštelė ir galiausiai tvarkoma antžeminė dalis.

atgimimos aikštė

„Po daugelį metų trukusių diskusijų, planavimo ir kitų pasirengimo darbų, įvairiausių kliūčių, pagaliau Atgimimo aikštės projekto įgyvendinimas startuoja. Džiaugiuosi, kad miesto centrinėje dalyje, vietoje apleistos ir gėdą miestui darančios erdvės, turėsime šiuolaikiškai sutvarkytą aikštę, o kartu bus išspręstas ir parkavimo klausimas šioje miesto dalyje. Tai sudėtingas projektas, tačiau tikiuosi, kad visus iššūkius pavyks įveikti sutelkiant savivaldybės specialistų ir rangovų patirtį bei pajėgas“, – sako Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.

atgimimo aikštė

Pagal projektą aikštė turi būti kuo lengviau prieinama iš bet kurių prieigos taškų, aikštės centre bus sukurtas multifunkciškai panaudojamas akcentas, kurio plokštumoje bus  atvaizduotas Klaipėdos istorinio žemėlapio projektas, aplink numatomas amfiteatras. Aikštės erdvės galės būti suskaidomos į skirtingiems poreikiams skirtas zonas – galėtų veikti lauko kavinės, vykti įvairūs susibūrimai. Aikštėje numatoma su pagrindiniu akcentu kontrastuojanti tamsesnės spalvos danga bei foninis grindinio apšvietimas. Želdinių zonos suprojektuotos atkartojant buvusio užstatymo vietas, jose įrengiant apželdintus kalnelius. Taip pat suplanuota įrengti dviejų aukštų požeminę aikštelę automobiliams, čia tilps 231 automobilis. Požeminė aikštelė svarbi ir šalia aikštės įsikūrusiam Klaipėdos valstybiniam muzikiniam teatrui – įrengus papildomas vietas, pagerės parkavimo situacija Danės ir kitose gatvėse centrinėje miesto dalyje.    

atgimimo aikštė

Atgimimo aikštės rekonstrukcijai bei požeminės automobilių stovėjimo aikštelės įrengimui numatytas 30 mėnesių terminas. Aikštės rekonstrukcijos darbus atliks uždaroji akcinė bendrovė „Infes“, laimėjusi savivaldybės skelbtą viešųjų pirkimų konkursą. Sutarties vertė – 21 mln. eurų.

Konkursą dėl Atgimimo aikštės rekonstrukcijos rangos darbų teko skelbti tris kartus. Pirmieji du konkursai buvo nutraukti potencialių rangovų iniciatyva. Savivaldybė atsižvelgė į gautas pastabas, pakoregavo pirkimo dokumentus ir konkursą paskelbė trečią kartą. Trečiasis konkursas dviejų dalyvių buvo apskųstas teismui, reikalauta  pripažinti neteisėtomis konkurso sąlygas ir nutraukti konkursą, tačiau ieškiniai teisme buvo atmesti, tai leido sėkmingai baigti pirkimo procedūrą. Iš viso trečiajame konkurse buvo gauti 5 dalyvių pasiūlymai.  

 

Reklama Ikona, uždaryti