Smiltynės atgimimui prireiks šalies valdžios palaikymo

Smiltynės atgimimui prireiks šalies valdžios palaikymo
AA

Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus įsitikinęs: vos už keliolika minučių trunkančios kelionės keltu nuo miesto esanti Smiltynė turi visas galimybes tapti kurortine vietove. Dar 2018 m. kompanija „Sweco“ parengė Smiltynės teritorijos turizmo ir rekreacijos schemą, kurioje yra numatyti veiksmai kaip Smiltynė galėtų tapti kurortine vietove. Tam, kad Smiltynė taptų patrauklia poilsiautojams, Klaipėdos miesto savivaldybė planuoja keletą naujų objektų. Vienas jų – promenados nuo senosios perkėlos iki Lietuvos jūrų muziejaus įrengimas.

„Smiltynė – išskirtinio grožio teritorija, tačiau iki šiol joje nėra sukurta reikiama infrastruktūra, kad poilsiautojai norėtų ten praleisti daugiau laiko. Ši vieta turi didžiulį potencialą. Mūsų tikslas – rasti galimybes Smiltynei atsiskleisti ir ją paversti traukos objektu“, - sako meras A. Vaitkus.

Tačiau tam, kad miesto vizija greičiau taptų realybe, reikalingas šalies valdžios palaikymas. Smiltynės galimybes tapti kurortine vietove Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus aptarė su Klaipėdoje apsilankiusiu aplinkos ministru Simonu Gentvilu.

„Šioje teritorijoje yra daug reglamentų – ir paveldosaugos (senosios vilos, išsidėsčiusios palei krantą), ir Kuršių nerijos nacionalinio parko, kuris veikia pagal Seimo patvirtintą nacionalinio Kuršių nerijos parko tvarkymo planą, taip pat yra miškų urėdija. Miesto siekis yra paversti šį ruožą gyvybingu, kad kuo mažiau būtų transporto, klimatui neutralus kelias, tačiau siekiama, kad būtų teikiamos paslaugos, apšvietimas, kad žmones trauktų ši vieta. Vis dėlto aplink tiek daug reglamentavimų, kad be centrinės valdžios palaikymo atgaivinti Smiltynę be galo sudėtinga ar net visai neįmanoma. Viliuosi, kad su ministro palaikymu įveiksime biurokratinius trikdžius“, – planais dalijosi A. Vaitkus.

Nors Smiltynė yra uostamiesčio teritorijoje, tačiau miestas vienašališkai priimti sprendimų negali, nes Smiltynė yra susaistyta su čia veikiančiomis kitomis institucijomis – Kuršių nerijos nacionaliniu parku (KNNP), Kretingos miškų urėdija, VĮ „Kelių priežiūra“ ir privalo atsižvelgti į skirtingų institucijų reikalavimus. Kad Smiltynė taptų patrauklesne poilsiautojams, savivaldybė numato dar vieną objektą.

„Kartu su Projektų skyriumi vykdome Smiltynės miško parko takų (projektuojamų takų ilgis – virš 20 km) projektavimo priežiūrą. Šiuo metu projektuotojas derina projekto sprendinius su Valstybine miškų urėdija. Rangos darbai prasidės negreit – dar miškotvarkos planą reikia parengti“, – sakė Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos vyriausiasis patarėjas Ričardas Zulcas.

Smiltynė neatitinka Sveikatos apsaugos ministerijos nustatyto kriterijaus, kad Smiltynės teritorijoje turėtų būti reabilitacinė sveikatos įstaiga. Formaliai jos nėra, tačiau paslaugos yra teikiamos Jūrų muziejuje, delfinų terapijos centre. Jeigu būtų išspręstas šis klausimas, savivaldybė galėtų teikti atnaujintą paraišką Ekonomikos ir inovacijų ministerijai dėl kurortinės teritorijos statuso suteikimo Smiltynei.

Su ministru S. Gentvilu meras taip pat aptarė klausimą dėl Danės upės įveiklinimo perspektyvų. Anot A. Vaitkaus, pirmiausia būtina Klaipėdos mieste esančią Danės upės dalį pripažinti vidaus vandens keliu ir išvalyti upės dugną nuo sąnašų bei dumblo.