Skelbiami Šiaurės rago skvero Klaipėdoje atviro projekto konkurso nugalėtojai

Skelbiami Šiaurės rago skvero Klaipėdoje atviro projekto konkurso nugalėtojai
AA

Sausio 9 d. posėdžiavusi konkurso darbų vertinimo komisija išrinko Šiaurės rago skvero Klaipėdoje atviro projekto konkurso nugalėtojus ir paskelbė įvertintų projektų eilę. 

Atlikus konkurso dalyvių atitikį kvalifikacijos reikalavimams, 2023 sausio 13 d. sudaryta galutinė konkursinių darbų eilė. Skelbiami konkurso nugalėtojai:

1 vieta. ŠIAURĖS KRANTAS

šiaurės krantas

 

PUPA. Life over space (registruota MB PUPA – strateginė urbanistika). 

Autoriai: Tadas Jonauskis, Justina Muliuolytė, Lukas Kulikauskas, Jūratė Volkavičiūtė, Linas Ūsas, Augustė Klimanskytė

2 vieta. BANGA

banga

UAB „G.A.L. architektai“. 

Autoriai: Adomas Šablevičius, Eglė Žemaitytė, Polina Kalugina, Eglė Buikaitė, Vaidotas Paliulionis, Gintautas Vieversys, Gina Vieversytė

3 vieta. AMO MARE

amo mare

MB „MADHAUZ“. 

Autorius: Ježi Daveiko

4 vieta. DUNE

dune

MB Studija „nytt“. 

Autoriai: Ewelina Purta – Rudys, Simonas Norkus, Ignas Lesauskas, Donatas Laucius

Kaip teigia projektuotojai, svarbiausios laimėtojo projekto “Šiaurės krantas” vertybės tai:

  • Saugomas ir atkuriamas istorinis vietovės kontekstas. Tai medinis krantinės takas, medžiagos (akmuo, brukas) bei mažoji architektūra žymi buvusį užstatymą, matomi ir atpažįstami uosto elementai - laivų švartavimosi stulpeliai, krantinė, įvairi įranga.

  • Moderni ir patogi viešoji erdvė miestiečiams. Tai platūs takai ir praėjimai, žaidybinis elementas-skulptūra prie marių ir kelto, skirtingos poilsio erdvės - daug suolelių su vaizdu į vandenį ir po medžiais, krantinė-turėklas pasirėmus stebėti uostą.

Šiaurės krantas

Konkurso apžvalginiame leidinyje, architektas Donatas Baltrušaitis teigia, kad visi pateikti projektai išpildė pagrindinius konkurso keltus tikslus ir uždavinius. 

Architekto Aurimo Baužio recenzijoje teigiama, kad laimėjusiame projekte kuriamos šiuolaikiškos ir demokratiškos atviros viešosios erdvės su plačiomis krantinių panaudojimo galimybėmis pratęsiant istorinio Danės upės uosto gyvavimą bei kuriant naujas erdves. Konceotualūs ir aiškūs sprendiniai atliepia buvusio istorinio Danės upės uosto charakterį bei dera prie istorinės miesto centro aplinkos. 

Konkurso apžvalga, darbų recenzijos ir komisijos komentarai pateikiami konkurso apžvalginiame leidinyje čia

Konkurso prizinis fondas – 20 000 eurų. I vieta 9000 eurų, II vieta 7000 eurų, III vieta 4000 eurų.

Reklama Ikona, uždaryti