Šiandien Smiltynėje vyko jūrinės kultūros apdovanojimų „Albatrosas“ ceremonija

Šiandien Smiltynėje vyko jūrinės kultūros apdovanojimų „Albatrosas“ ceremonija
AA

Šiandien Smiltynėje prie paminklo, skirto išplaukusiems ir negrįžusiems jūrininkams bei laivams atminti, vykusioje Klaipėdos miesto savivaldybės jūrinės kultūros apdovanojimų „ALBATROSAS“ įteikimo ceremonijoje už reikšmingiausius praėjusių metų darbus jūrinės kultūros srityje pagerbti labiausiai to nusipelniusieji.

Apdovanojimai – sumažintos „Albatroso“ skulptūrėlės – įteiktos:

PETRUI BEKĖŽAI – už jūrinės kultūros ir jūrininko profesijos puoselėjimą ir sklaidą

RIMTAUTUI RIMŠAI – už marinistinių novelių knygą „Jūra metaforų nesupranta“

LIETUVOS JŪRŲ MUZIEJUI – už programos „Lietuvos – jūrinės valstybės – 100–metis“ įgyvendinimą.

Klaipėdos miesto savivaldybės ir visos jūrinės bendruomenės vardu taip pat padėkota Lietuvos buriuotojų sąjungos vadovui, jachtos „Ambersail 2“ komandos vadovui RAIMUNDUI DAUBARUI – už regatos „The Ocean Race Europe“ Prologo varžybų inicijavimą ir vykdymą.

Apdovanojimus pelniusiems asmenims padėkojo ir juos pasveikino Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

„Albatroso“ apdovanojimų įteikimo dieną minime ir Europos jūros dieną. Tai liudija apie suvokimą, jog jūra mums yra svarbi, ji – vienas iš mūsų šalies valstybingumo simbolių, todėl visi, atsidavę savo darbui jūrinės kultūros srityje, turi būti deramai pagerbti. „Albatroso“ įteikimas – vienas pačių jautriausių, dvasingiausių, vienas labiausiai jūrine dvasia alsuojančių renginių, kurio metu Klaipėda ir Lietuva žemai nusilenkia žmonėms ir organizacijoms, savo darbais, kūryba garsinantiems uostamiestį. Nuoširdžiai dėkoju visiems, kurių darbas vienaip ar kitaip susijęs su jūra ir linkiu palankių pajūrio vėjų! – linkėjo meras V. Grubliauskas.

Klaipėdos miesto jūrinės kultūros apdovanojimai „Albatrosas“ įsteigti 2007 metais, siekiant pagerbti jūrinės kultūros srityje dirbančius žmones bei organizacijas.

Ikona, uždaryti