Sekmadienį vyks iškilmingas Klaipėdos šv.Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios fasado atidengimas ir pašventinimas

Sekmadienį vyks iškilmingas Klaipėdos šv.Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios fasado atidengimas ir pašventinimas
AA

Lapkričio 20 – ąją, sekmadienį, Kristaus Karaliaus Visatos Viešpaties dieną įvyks unikalaus ir vienintelio regione Klaipėdos šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios mozaikinio fasado „Švč. Mergelė Marija – visų šventųjų ir ligonių globėja“ atidengimas ir pašventinimas

Šio unikalaus meno kūrinio mecenatai – Martinas, Zita, Inga Gusiatinai, kurie dovanoja Klaipėdos miestui ir jo žmonėms miesto ištakas ir dvasingumą atspindintį ikonografinį mozaikinį fasadą.

Mozaikos ikonografinį eskizą pagal brolio Benedikto idėją nupiešė dailininkė Angelina Banytė, mozaika buvo pagaminta ir surinkta Italijoje daugiau nei šimto bizantiškosios Ravenos mokyklos meistrų, o Lietuvoje montavimo darbus užbaigė Arvydo Bumblio vadovaujama „Vakarų pakrantės aidas“ įmonė.
 

IŠKILMIŲ PROGRAMA

Klaipėdos šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčia, Savanorių g.4, Klaipėda

11:00 val. šv. Mišias švęs Jo Ekscelencija vysk. Algirdas Jurevičius.

11:45 val. brolis Benediktas pristatys bažnyčios mozaikinio fasado „Švč. Mergelė Marija – visų šventųjų ir ligonių globėja“ istoriją ir ikonografiją.

12:00 val. br.Benedikto laudacija mozaikos kūrėjams.

12:10 val. Savo šeimos džiaugsmu pasidalins mecenatų šeimos atstovė Inga Gusiatina.

12:20 val. Atlikėjai Laimonas Urbikas (saksofonas) ir Edmundas Federavičius (perkusija) muzikine improvizacija pakvies visus rinktis priešais bažnyčios fasadą.

12:30 val. Jo Ekscelencijos vysk. Algirdo Jurevičiaus žodis, iškilmingas Klaipėdos šv.Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios fasado atidengimas ir pašventinimas.

12:45 val. Agapė.

Ikona, uždaryti