Rekonstruos buvusį „Vaidilos" kino teatrą: atgims kaip motociklų muziejus su kultūrine erdve

Rekonstruos buvusį „Vaidilos" kino teatrą: atgims kaip motociklų muziejus su kultūrine erdve
AA

Paskelbta apie buvusio „Vaidilos" kino teatro, adresu Paryžiaus Komunos g. 4, Klaipėda, rekosntrukciją. Iki šiol kino teatro fukciją atlikęs pastatas bus rekonstruotas ir naujai atgims kultūrinei veiklai. 

Projektuotojas „Progresyvūs projektai“ informuoja, kad tai bus nauja kultūros ir komercinės paskirties objektų teritorija, kur pagrindinė pastate vykdoma veikla - motociklų muziejus.

vaidilos kino teatro rekonstrukcija klaipeda

vaidilos kino teatro rekonstrukcija klaipeda

Architektės V. Baltrušaitienės kurtame projekte, tai bus penkių aukštų visuomenei skirtas pastatas.

vaidilos kino teatro reksontrukcija klaipeda

Pastato 1-4 aukštuose įrengiamos Moto muziejaus ekspozicijų salės.

Papildomai pirmame ir antrame aukštuose numatomos patalpos kavinėms (pietinėje pastato pusėje) ir patalpos nuomai (šiaurinėje pusėje), trečio – ketvirto aukšto erdvėse įrengiamos kino teatro salės su pagalbinėmis patalpomis.

Greta muziejaus ekspozicijų erdvių yra įrengiamos patalpos muziejaus administracijai, edukacinėms veikloms.

Penktas aukštas įrengiamas ne visas: dalis aukšto – stogas. Čia įrengiama konferencijų salė iš kurios numatytas tiesioginis patekimas į amfiteatrą su lauko terasa.

 

 

Projektuojamo kultūros paskirties pastato muziejaus salių plotas siekia 2195,60 m2. Bus demontuojami visi konstrukciniai elementai ir įrengiami nauji, formuojant kultūros paskirties pastatą, kuriame planuojama įrengti muziejaus, kino teatro, kavinės ir kitas patalpas.

„Rengiamu projektu numatoma rekonstruoti esamą kultūros paskirties pastatą ir sutvarkyti sklypo teritoriją įrengiant naujas dangas, teritoriją apželdinant veja bei numatant mažosios architektūros elementus. Pietinėje sklypo dalyje, palei vakarinį, pietinį ir rytinį fasadus įrengiama betoninių plokščių danga, kuri analogiška sutvarkytos aikštės dangai. Aplink rekonstruotą pastatą numatomi betoninių trinkelių takai”, - rašoma projektiniuose pasiūlymuose.

„Parenkant naują pastato architektūrinę išraišką buvo stengiamasi, kad pastato išvaizdoje būtų užkoduota numatoma veikla (pagrindinė veikla – motociklų ir (galbūt) automobilių muziejus) ir buvusio pastato detalės/ elementai. Kaip ir pirmtakas, pastatas projektuojamas lakoniškos formos su stambiomis sugrupuotomis stiklo plokštumomis (vitrinomis). Rekonstruoto pastato fasaduose integruojamos buvusio pastato dekoratyvinės grafinės detalės – pagrindinės iškabos „langelių“ raštas, kuris įrengiamas pastato pietvakariniame viršutiniame kampe. Esamos „VAIDILA“ iškabos tūrinės raidės nuimamos ir restauruotos integruojamos pastato interjero erdvėse”.

Įvažiavimas į sklypą numatomas iš Paryžiaus Komunos gatvės per esamas nuovažas šiaurinėje ir pietrytinėje teritorijos dalyse. Vakarinėje pastato pusėje sutvarkomas esamas ūkinis kiemas.

Automobilių parkavimui rytinėje sklypo dalyje bus įrengiama automobilių stovėjimo aikštelė su 74 automobilių statymo vietomis.

 

Ikona, uždaryti