Po penkerių metų Klaipėdos jaunimas gavo ilgai žadėtas patalpas

Po penkerių metų Klaipėdos jaunimas gavo ilgai žadėtas patalpas
AA

Pasak Jaunimo reikalų tarybos  ir Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacijos ,,Apskritojo stalo‘‘ pirmininko Lauryno Gečiaus, tai tikrai buvo didelis iššūkis visoms jaunimo organizacijoms, o ypač jam, kaip Jaunimo reikalų tarybos ir „Klaipėdos apskritojo stalo“ atstovui.

Lauryno teigimu, „Iki šio ketvirtadienio miesto tarybos priimto sprendimo teko eiti ilgą ir sunkų kelią. Teko rašyti ne vieną raštą, ne vieną kartą žengti per miesto administracijos slenkstį, kalbėti miesto tribūnoje. Atkaklumas duoda vaisių - pirmą kartą taryba mane išgirdo! Nuo šiol, kaip planavo Jaunimo reikalų taryba, naujame Jaunimo Centre atsiras pagrindinės Jaunimui skirtos paslaugos“.

Paklaustas, kodėl jaunimui svarbios šios patalpos, Laurynas teigė, kad šis sprendimas reiškia, jog Klaipėdos jaunimo organizacijos turės nuolatinius namus ir galimybę teikti kokybiškesnes paslaugas jaunimui, bendrauti ir bendradarbiauti.  Jaunimui šios patalpos labai svarbios – svarbios jauniesiems lyderiams, aktyviam jaunimo laisvalaikio praleidimui, edukacijai, informavimui – konsultavimui,  bendravimui. Verta svarstyti galimybę jaunimo poreikiams patalpas pritaikyti įvairesnėse miesto dalyse. Taip jaunimo organizacijos galės dar sklandžiau ir geriau prisidėti prie ilgalaikių Klaipėdos miesto tikslų įgyvendinimo. Šiuo metu Klaipėdoje veikia tik dvi jaunimui skirtos erdvės:  P.Komunos g. 16A ir I. Simonaitytės g. 24.

Patalpų klausimas yra aktualus ne tik Apskritajam stalui. Laurynas minėjo, jog neseniai vykusio jaunimo forumo dalyviai išsakė, kad Klaipėdos mieste trūksta aktyviam laisvalaikiui pritaikytų patalpų. Jaunuoliai dalijosi idėjomis apie jauniesiems menininkams pritaikytas erdves, stalo žaidimų, kino ir sporto erdves bei edukacijai laisvalaikiui ir namų darbų ruošimui pritaikytas patalpas. Šiuo metu veikia dvi atviros jaunimo erdvės, kuriuose jaunimo darbuotojai sukuria mažiau galimybių turinčiam jaunimui saugią aplinką ir galimybę praleisti laisvą laiką, tačiau ar tikrai Klaipėdos miestui pakanka tik dviejų erdvių?

Reklama Ikona, uždaryti