Po mažametės nelaimės Klaipėdoje – mįslingos aplinkybės

Po mažametės nelaimės Klaipėdoje – mįslingos aplinkybės
AA

Trečiadienį pranešta, kad Klaipėdoje nutiko skaudi nelaimė. Pareigūnai dar ryte informavo, kad iš buto pro langą iškrito ir susižalojo vos praėjusiais metais gimusi mažametė. Tiesa, aiškėja ir gana mįslingos įvykio aplinkybės: atvykus medikams šalia nebuvo mažametės tėvų.

 

Vaikas paguldytas į ligoninę. Policija ikiteisminio tyrimo nepradėjo, tik surinko medžiagą dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo mažamečiui.

Tiesa, aiškėja ir daugiau įvykio detalių, nors pats įvykis ir toliau lieka gana mįslingas. Greitosios medicinos pagalbos medikai informacijos apie iš antro daugiabučio aukštos iškritusį vaiką sulaukė iš policijos pareigūnų.

„Kritimas iš aukščio nėra tokia paprasta trauma, todėl skubiai vaikas buvo transportuotas į Klaipėdos vaikų ligoninės Reanimacijos skyrių. Mes paprastai nelaukiame nei tėvų, nei dar kažko tokiais atvejais“, – Klaipėdos filialo direktorės pareigas einanti Nijolė Dambarauskienė sakė portalui lrt.lt.

 

Ji taip pat tikino, kad medikai buvo netoliese, nes buvo atvykę teikti pagalbos psichotropinėmis medžiagomis apsinuodijusiam vyrui. „Dalis brigados pasiliko prie nukentėjusio nuo psichotropinių medžiagų ir bėgo žiūrėti, kur ir kas iškrito iš aukščio. Ir pribėgę rado iškritusį kūdikį galimai iš antro aukšto. Šalia buvo broliukas apie 10 metų amžiaus, kuris patvirtino, kad tikrai vaikas iškrito iš antro aukšto“, – pasakojo N. Dambrauskienė.

Keisčiausia tai, kad atvykus tarnyboms, prie vaiko buvo tik vyresnysis brolis, nei mama, nei tėvas nepasirodė. Mergaitės brolis medikams aiškino, kad jis seserį laikė ant rankų prieš jai iškrentant, pirminiais duomenimis, vaikai namuose buvo vieni. Medikams atvykus mergaitė buvo sąmoninga, verkė, kiek blaškėsi. Tik laimingo atsitiktinumo dėka vaikas iškrito ant minkštos žolės.

Vaikų teisės susisiekė su šeima

Atviraklaipeda.lt praneša, kad vaikas nukentėjo nesunkiai. Pasak Klaipėdos vaikų ligoninės reanimacijos skyriaus vedėjo Lino Mikelio, mergaitė krito ant minkštos žolės ir nei vidaus organų sužalojimų, ne lūžių nepatyrė. Jo teigimu, mergaitė dar kelias dienas bus stebima Chirurgijos skyriuje. Esą panašių atvejų, kai dėl neatsargumo vaikai krenta pro langus, Klaipėdoje pasitaiko po vieną du atvejus per metus. Klaipėdos vaikų teisių gynėjai pripažįsta, jog mergaitės šeima jiems yra žinoma. Anot Viešųjų ryšių vyriausiosios specialistės Gretos Bliutaitės, Vaiko teisių gynėjai susisiekė su šeima, pabendravo su tėčiu, pasiūlė pagalbą.

Tai ne vienintelis šeimoje augantis vaikas. Šiuo metu vaiko teisių gynėjai renka kitą svarbią informaciją, vertina, kokios pagalbos gali reikėti šeimai, kuriai jau anksčiau buvo teikta pagalba, ir inicijuos jos teikimą. „Kiekvienas atvejis skirtingas, juos reikia analizuoti, todėl iš karto negalima tvirtinti, jog toks atsitikimas yra nepriežiūros šeimoje pasekmė“, – teigė G. Bliutaitė.

„Vaikai iš prigimties yra smalsūs, jie nori pasižiūrėti per langą, gali persisverti, bandyti ką nors pasiekti ir panašiai. Deja, bet net ir minutei suaugusiesiems nuo jų nusisukus, gali nutikti kokia nors nelaimė“, – įspėja specialistai. Suaugusieji net trumpam turėtų neprarasti budrumo. Geriau, kai šalia langų ar balkone nėra pastatyta baldų – sofų, kėdžių, stalų, ar kitų aukštų daiktų, ant kurių palypėję vaikai galėtų pasiekti langą, užlipti ant palangės, persisverti.

 

delfi.lt