Piktybiniams šiukšlintojams – baudos be pasigailėjimo

Piktybiniams šiukšlintojams – baudos be pasigailėjimo
AA

Dalies klaipėdiečių seni atliekų atsikratymo įpročiai, kai šiukšlės numetamos bet kur ir bet kaip, nesilaikant mieste galiojančių švaros taisyklių, tapo savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus inspektorių taikiniu.

Balandžio mėnesį nubausta dvigubai daugiau pažeidėjų, nei per tris pirmuosius šių metų mėnesius.

Palikti atliekų šalia konteinerių negalima

Miesto tvarkdariai Klaipėdoje susiduria su dviem pagrindinėmis problemomis. Didžiausia bėda – šalia konteinerių sukraunamos atliekos. Dar 2011 m. Klaipėdos miesto savivaldybės patvirtintose komunalinių atliekų tvarkymo taisyklėse numatyta, jog miesto erdvėse, o taip pat ir šalia konteinerių, draudžiama palikti  mišrias komunalines, buityje susidarančias pavojingas bei elektros ir elektronines įrangos atliekas, statybos ir griovimo atliekas, didžiąsias atliekas, naudotas padangas, antrines žaliavas. Atliekos turi būti metamos tik į konteinerius, o netelpančios nugabenamos į jų surinkimo aikšteles.

Vienintelė išimtis taikoma žaliosioms atliekoms (lapai, vaisiai, daržovės, žolė), kurias daugiabučių kvartaluose kol kas leidžiama palikti maišuose šalia konteinerių, kaip ir iki 1 m ilgio šakas.

„Prie naujų požeminių konteinerių aikštelių yra pastatyti stendai, kuriuose aiškiai įspėjama, jog palikus atliekas šalia konteinerių gresia iki 600 eurų bauda. Neleistinas atliekų tvarkymas yra toks pat administracinės teisės pažeidimas, kaip ir kelių eismo taisyklių. Tik skirtumas toks, kad eismo taisyklių pažeidėjus gaudo gausios policijos pajėgos, fiksuoja, kameros, radarai,  o atliekų tvarkymo taisyklių pažeidėjai kol kas jaučiasi gana ramiai. Tačiau viešosios tvarkos inspektoriai yra informuoti, jog ši sritis Klaipėdoje turi būti kontroliuojama griežčiau ir jau ėmėsi atidžiau stebėti situaciją kiemuose“, – pasakojo Andrius Dobranskis, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas.

Vadovas priminė, jog gyventojams susidūrus su situacija, kai konteineris yra perpildytas, būtina informuoti KRATC atliekų išvežimo padalinį tel. (8 46) 390 781 , el. p. kokybe@kratc.lt, o savo atliekų jokiu būdu nedėti šalia konteinerio, bet nunešti į artimiausią neperpildytą šiukšliadėžę.

„Jei atliekas paliksite šalia konteinerio, nepadarysite gero darbo nei gamtai, nei sau, nei aplinkiniams. O dideles atliekas, kurios netelpa pro konteinerio angą, reikia patiems pristatyti į specialias aikšteles. Tokia tvarka galioja visoje Lietuvoje bei daugelyje Europos šalių, ir tik taip galima išvengti netvarkos kiemuose“, – aiškino A. Dobranskis.

Atidaryti ne visi nauji konteineriai

Antra nemenka problema su atliekų tvarkymu Klaipėdoje – naujosios pusiau požeminių konteinerių aikštelės. Jų Klaipėdoje bus įrengta 268, o kol kas galima naudotis 152. Kitos statomos, registruojamos, laukiama, kol prie jų bus pastatyti autotransporto stovėjimą ribojantys ženklai ar nupieštos geltonosios linijos. Tačiau žmonės nepasidomi, ar aikštelė šalia jų namų jau atidaryta ir pradeda krauti atliekas į nenaudojamus konteinerius, ar šalia jų.

„Nenaudojami konteineriai būna apvynioti polietileno plėvele, stop juostomis, pažymėti lipdukais „Atliekas mesti draudžiama“. Kur įmanoma, konteinerių dangčiai būna užrakinti. Vienok, ne visus šios priemonės sustabdo. Dangčiai išlaužiami, juostos nuplėšiamos ir tuomet turime išklausyti padorių klaipėdiečių nusiskundimus bei iškuopti nelegalius šiukšlynus. Turėtume suprasti, jog šios papildomos paslaugos, kainuoja mums visiems“, – sakė  A. Dobranskis.

Ikona, uždaryti