Paskutinę metų dieną bus leidžiama žvejoti marguosius upėtakius ir sykus

Paskutinę metų dieną bus leidžiama žvejoti marguosius upėtakius ir sykus
AA

Šio mėnesio pabaigoje baigiasi kai kurie su lašišinių žuvų apsauga susiję žvejybos draudimai. Nuo gruodžio 31 d. jau bus leidžiama žvejoti marguosius upėtakius, sykus, žvejai galės žvejoti Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių 2 ir 4 prieduose nurodytose upėse ar jų ruožuose.

Įprastai žvejoti Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių 2 ir 4 prieduose nurodytose upėse ar jų ruožuose gruodžio 31 d. draudžiama. Tačiau šiemet gruodžio 31 d. yra sekmadienis, o minėti draudimai negalioja paskutiniąją draudimo dieną, jei ji yra savaitgalis ar valstybinė šventė. 
Žvejojantiems lašišas ir šlakius primename, kad sugavus šias žuvis, jas draudžiama paimti neturint žvejo mėgėjo kortelės. Žvejo mėgėjo kortelės lašišų ir šlakių žvejybai bus išduodamos nuo sausio 1 d. Jos suteikia teisę per vieną žvejybą sužvejoti ne daugiau kaip vieną lašišą arba šlakį, ne mažesnius kaip 65 cm dydžio. 

Nuo sausio 1 d. bus išduodamos žvejo mėgėjo kortelės, suteikiančios teisę žvejoti Merkyje (aukščiau Ožkelaičių tilto). Žvejo mėgėjo kortelė upėtakių ir kiršlių žvejybai suteikia teisę per vieną žvejybą sužvejoti ne daugiau kaip 2 marguosius upėtakius arba kiršlius, ne mažesnius kaip 30 cm ir ne didesnius kaip 40 cm. 

Sausio 2 d. įsigalioja draudimas masalui naudoti žuvelę. Šis draudimas netaikomas žvejybai Kuršių mariose, be to, nedraudžiama masalui naudoti žuvies gabalėlį.

Iki sausio 31 d. draudžiama žvejoti vėgėles, taip pat galioja draudimas žvejoti Nemuno upėje nuo Gėgės upės žiočių iki Jurbarko tilto ir Nevėžio upėje nuo žiočių iki Babtų tilto tamsiuoju paros metu.

Atkreipiame dėmesį, kad planuojama atsisakyti nuostatos, jog draudimas įsigalioja kitą dieną po savaitgalio ar valstybinės šventės ir negalioja paskutiniąją draudimo dieną, jei ji yra savaitgalis ar valstybinė šventė. Tokią rekomendaciją pateikė Mėgėjų žvejybos taryba, siekdama supaprastinti taisykles. Atitinkamas Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių pakeitimas planuojamas kitų metų I ketvirtį.

 

 

Reklama Ikona, uždaryti