Naftos taršos likvidavimo pratybose dalyvavo ir Karinių jūrų pajėgų atstovai

Naftos taršos likvidavimo pratybose dalyvavo ir Karinių jūrų pajėgų atstovai
AA

Rugsėjo 22 d. Baltijos jūroje,  Lietuvos teritorinės jūros vandenyse, prie Būtingės terminalo plūduro surengtos planinės bendros Lietuvos kariuomenės (LK) Karinių jūrų pajėgų (KJP) ir akcinės bendrovės „ORLEN Lietuva“ Būtingės naftos terminalo į jūrą išsiliejusios naftos taršos likvidavimo pratybos.

Laivo „Šakiai“ įgulos narių nuotraukos.

Kiekvienais metais vykstančių pratybų tikslas buvo patikrinti tarnybų, dalyvaujančių naftos taršos likvidavimo jūroje operacijose techninį apsirūpinimą, ryšius, gebėjimą operatyviai reaguoti į susidariusią situaciją, užkertant kelią tolimesniam naftos teršalų jūroje plitimui, organizuoti teršalų surinkimą, vykdyti darbo koordinavimą, sąveikas tarp įstaigų.

Pratybose dalyvavo KJP Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras (JGKC), įmonės „ORLEN Lietuva“ vamzdynų ir terminalų operacijų padalinys, Būtingės naftos apsaugos skyrius, KJP paieškos ir gelbėjimo bei taršos likvidavimo laivas „Šakiai“, vilkikai „Soll Tengiz“, „Tak-3“ bei Būtingės naftos terminalo apsaugos kateris.

Pratybos buvo vykdomos pagal iš anksto suplanuotą scenarijų, pagal kurį prie Būtingės terminalo, naftos krovimo į tanklaivį metu į jūrą tariamai išsiliejo apie 7 tonos žaliavinės naftos. Reaguojant į incidentą KJP JGKC apie įvykį pranešė atsakingoms institucijoms, vykdė operatyvų situacijos vertinimą ir naftos dėmės dreifo skaičiavimus, bei koordinavo naftos taršos likvidavimo operacijoje dalyvaujančius laivus. Laivas „Šakiai“ panaudojo 200 boninių užtvarų, skirtų naftos plitimui sustabdyti ir naftos surinkėją „Terminator“, kurio pagalba buvo vykdomas tariamai išsiliejusios naftos surinkimas į laivo triumus.

Ikona, uždaryti