Mirė tituluotas Klaipėdos šachmatininkas Gintautas Petraitis

Mirė tituluotas Klaipėdos šachmatininkas Gintautas Petraitis
AA

Liūdna žinia – po ilgos ligos mirė ilgametis Klaipėdos ir Kauno šachmatų entuziastas, treneris Gintautas Petraitis (1944-2022).

Žinia apie netektį, Lietuvos Šachmatų sąjungą pasiekė šiandien, per G. Petraičio 78-ąjį gimtadienį.

Gintautas minėtuose miestuose išugdė ne vieną auklėtinių kartą – pirmuoju treneriu jis buvo Lietuvos čempionams ir šiemet istoriškai sėkmingiausioje šachmatų olimpiadoje mums atstovavusiems GM Titui Stremavičiui bei WIM Salomėjai Zaksaitei, tarp jo mokinių buvo ir FM Povilas Tvarijonas bei FM Tomas Tvarijonas, aktyviai ir stipriai iki šiol besivaržantys Paulius Juknis, Darius Babrauskas, Laurynas Miknevičius, taip pat daugybė kitų galbūt ne tiek aktyvių, tačiau itin pajėgių žaidėjų. Pasak Klaipėdos „Bokšto“ puslapyje esančios biografijos, tarp auklėtinių buvo ir dabartinis LR Prezidentas Gitanas Nausėda.

„Briuselyje mane pasiekė skaudi žinia. Anapilin iškeliavo mano Treneris – Gintautas Petraitis. Brangus man žmogus, su kuriuo praleidau daugybę valandų prie šachmatų lentos. Tai buvo labai šviesus bendravimo su nuostabiu žmogumi laikas. Iš jo nuolat girdėjau raginimą pasitikėti savimi, niekada nepasiduoti, visada žaisti garbingai. Jo pamokos, toli pranokstančios šachmatų turinį, man labai pravertė tolesniame gyvenime. Ilsėkitės ramybėje, Treneri! Jūs buvote tikras šachmatų džentelmenas", - soc. tinklų asmeninėje paskyroje rašė LR Prezidentas Gitanas Nausėda.

G.Petraitis greitųjų šachmatų turnyruose dalyvavo dar ir šiemet (paskutinį kartą – liepos 6 d. Kaune).

Gintautas Petraitis pasišventęs buvo ne tik žaidimui ir treniravimui, bet ir korespondenciniams šachmatams – jis buvo pelnęs ICCF didmeistrio titulą, yra tapęs Lietuvos čempionu bei atstovavęs šio sporto rinktinei.

LŠF reiškia užuojautą visiems, kuriuos palietė ši netektis.

Atsisveikinti su Gintautu bus galima Vilniaus laidojimo rūmuose, Olandų g. 22 nuo šeštadienio 10:00.