Maskvos miesto šurmulį Anastasia iškeitė į Klaipėdą: „Čia pildau savo svajones“

Maskvos miesto šurmulį Anastasia iškeitė į Klaipėdą: „Čia pildau savo svajones“
AA

Nepabūgusi palikti puikų gyvenimą ir užtikrintą ateitį Maskvoje, Anastasia prieš dvejus metus atvyko į Klaipėdą. Kaip teigia mergina, norėjo pakeisti aplinką ir atrasti kitokių savo asmenybės spalvų. Iš niekada nemiegančios Maskvos ir varginančio miesto šurmulio ji, vedama noro būti arčiau gamtos, atvyko į uostamiestį.

ana romashkan

 

Maskvoje pabaigusi žurnalistikos bakalaurą Anastasia pasigedo naujų iššūkių. Iki šiol niekada viena negyvenusi kitoje šalyje, 27-erių mergina svajojo apie gyvenimą svetur ir tam galiausiai ryžosi. Šiandien mergina kalba lietuviškai ir neketina niekur išvykti.

Į Lietuvą dar vaikystėje Anastasia atvažiuodavo aplankyti savo senelių, kurie gyveno Mažeikiuose. Vasaros atostogų metu, laiką leisdavo prie jūros Palangoje, Šventojoje ar Nidoje, bet niekada neužsukdavo į Klaipėdą, todėl šio miesto visiškai nepažinojo.

ana vaikyste

vaiksyte ana ramashkan

„Klaipėda buvo puikus pasirinkimas. Visada svajojau gyventi prie jūros. Mano mylimos Maskvos Tretyakov galerijoje, žymių autorių paveikslai su krantinėmis ir jūra visada užimdavo ypatingą vietą mano širdyje.

ana romashkan

O kai pirmą kartą išvydau Meridianą – supratau, kad jis jau seniai gyveno mano vaizduotėje. Jis man priminė mano įsivaizduotą mėgstamiausios pasakos „Scarlet burės“ laivą!”, - atviravo Anastasia Romashkan.

meridianas ana ramashkan
 

Turisto statusas Anastasios nežavėjo. Mergina norėjo kuo greičiau pajusti Klaipėdos tikro gyvenimo pulsą, kaip sako, įsitikinti, kad čia nori gyventi, todėl nieko nelaukusi nėrė į veiklą.

Tik atvykusi, Klaipėdos universitete mokėsi lietuvių kalbos, o vėliau toje pačioje vietoje (Klaipėdos universitete) baigė Verslo vadybos magistro studijas. 

Šiandien Anastasia pasinėrusi į dar vienos savo svajonės įgyvendinimą – profesionalaus tapymo amatą. 

anastasia ramashkan

„Kiek save pamenu, visada užsiiminėjau menu. Mano seneliai iš Mažeikių turėjo didžiulę biblioteką, kurios knygas skaitydavau, o vėliau joms savarankiškai kurdavau iliustracijas. 

Maskvoje penkerius metus uoliai mokiausi meno mokykloje, darbavausi Aukcionų namuose. Taip pat užsiiminėjau profesionalia fotografija. 

ana ramashkan

Kūryba mano gyvenime atsirasdavo labai organiškai. 

Šiuo metu darbuojuosi piešdama ant keramikos, bei kuriu Klaipėdos vaizdų paveikslų kolekciją. Gyvenu Klaipėdos širdyje, apsupta XIX a. architektūros. Mėgstu klaidžioti senamiesčio gatvelėmis, pajusti jų ypatingą atmosferą. Taip miestas tarytum priartėja, tampa savas ir inspiruoja.

anastasia klaipeda senamiestis

Planuoju kelias parodas, bet labiausiai norėčiau savo asmeninės studijos. Čia taip pat norėčiau dalintis savo žiniomis su menu besidominčiais paaugliais ir migrantais“, - pasakojo Anastasia.

Iš lietuvių menininkų Anastasijai labiausiai imponuoja Povilo Dirgėlos kūryba ir jo gebėjimas tiksliai atkartoti bangas, perteikti jų struktūrą. Taip pat Sigitos Mockutės darbų paslaptingumas, o Klaipėdos Skulptūrų parke Anastasijos mėgstamiausia skulptūra - Justo Mickevičiaus. Pasak merginos, Justas turi kažką panašaus į Dali ir Giacometti kūrybą, tos grakščios moters kūno linijos tiesiog prikausto. Tačiau, viena iš Klaipėdos ikoniškiausių meno kūrinių, pasak Anastasios, turėtų būti „Vaikystės svajonė“ (Svajūnas Jurkus ir Vytautas Paulionis).

Klaipėdoje Anastasią dažnai galima sutikti KKKC. Jai patinka čia nuolat besikeičiančios parodos. Taip pat žavi laikrodžių muziejaus porceliano kolekcija bei Klaipėdos universiteto drugelių ekspozicija. 

ana muziejus

Talentingoji Anastasia šiuo metu kuria savo internetinę svetainę, kurioje kiekvienas galės išvysti jos paveikslus ir keramiką. 

Romashkan Anastasija

Romashkan Anastasija

Instagrame galite Anastasią surasti @ana.r0m slapyvardžiu, o Facebooke merginos kūryba gyvena @Ana Rom Art paskyroje.

Romashkan Anastasija

Romashkan Anastasija

Romashkan Anastasija

Ikona, uždaryti