KRATC baigė virš 7 mln. EUR kainuojančio konteinerių atnaujinimo projekto pirmąjį etapą

KRATC baigė virš 7 mln. EUR kainuojančio konteinerių atnaujinimo projekto pirmąjį etapą
AA

UAB Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC) baigė penkerius metus vykdyto projekto „Komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Klaipėdos miesto, Skuodo ir Kretingos rajonų bei Neringos savivaldybėse“ 1 etapo darbus, kurių didžioji dalis buvo skirta požeminių ir pusiau požeminių konteinerių aikštelių įrengimui.

Projekte dalyvavo keturios pajūrio savivaldybės: Klaipėdos miesto, Neringos, Skuodo bei Kretingos rajonų.

Mažosiose savivaldybėse suplanuoti darbai buvo užbaigti dar 2021 m., o didžiausios apimties projekto dalis Klaipėdos mieste finišavo 2022 m. rugpjūtį. Uostamiestyje jau galima naudotis naujomis 12 požeminių ir 262 pusiau požeminėmis konteinerių aikštelėmis. Dar 4 aikštelės dėl šalia jų vykstančių pastatų renovacijos ar teritorijų tvarkymo darbų laikinai nenaudojamos.

Projekto metu dešimtmečius naudoti stumdomi konteineriai pakeisti stacionariomis konteinerių aikštelėmis su 4-6 konteineriais, skirtais komunalinių atliekų ir stiklo, popieriaus, plastiko pakuočių ir jų atliekų surinkimui. Klaipėdos individualių namų gyventojams nemokamai išdalinta 500 kompostinių žaliųjų atliekų rūšiavimui ir 2000 žaliųjų atliekų surinkimui skirtų konteinerių.

„Konteinerių atnaujinimas – niekada nesustojantis procesas. Prieš dvidešimt metų daugelio klaipėdiečių kiemuose, ypač individualių namų valdose, išvis nebuvo jokių konteinerių. Prieš penkiolika metų mieste atsirado pirmieji rūšiavimo varpeliai. Kiek vėliau individualūs namai gavo kompostines ir pakuočių bei jų atliekų rūšiavimo konteinerius, žaliųjų atliekų surinkimo konteinerius, o šiuo projektu į naują estetikos bei patogumo lygį kilstelėjome daugiabučių ir viešųjų miesto erdvių atliekų surinkimo ir rūšiavimo infrastruktūrą. Visiems bus patogiau rūšiuoti, kiemuose tapo erdviau ir gražiau“, - sakė Roma Budrienė, KRATC direktorė, primindama, jog dabar liko tik išmokti tinkamai naudotis naujaisiais konteineriais: nepalikti atliekų ar daiktų šalia jų.

Šio projekto finansavimui beveik 83 procentus lėšų skyrė Europos Sąjungos Sanglaudos fondas, likusi suma finansuota savivaldybių biudžeto lėšomis bei KRATC lėšomis. Buvo planuojama, jog požeminių ir pusiau požeminių konteinerių įsigijimas ir aikštelių įrengimas keturioms  Klaipėdos regiono savivaldybėms kainuos virš 7 mln. eurų. Tačiau vykdant viešuosius pirkimus konteineriams ir jų įrengimo darbams pavyko sutaupyti. Tad iš sutaupytų ir papildomai savivaldybių skiriamų lėšų Klaipėdos mieste bei Kretingoje konteinerių atnaujinimo darbai bus tęsiami.

„Ne visur, kur planavome ir norėjome, pavyko įkomponuoti požeminius konteinerius. Todėl senamiestyje, centrinėje miesto dalyje planuojame pastatyti antžeminius, estetiškus konteinerių kompleksus. Šiuo metu iš keleto variantų renkame būsimų konteinerių modelius, atliekame paruošiamąsias procedūras“, - pasakojo Gintaras Neniškis, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius.

Antrąjį Klaipėdos komunalinių atliekų surinkimo konteinerių parko atnaujinimo etapą, kaip projekto „Komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Klaipėdos miesto, Skuodo ir Kretingos rajonų bei Neringos savivaldybėse“ tęsinį, taip pat vykdys KRATC. Klaipėdoje planuojama įrengti dar 40 antžeminių konteinerių aikštelių. Projektą numatoma užbaigti iki 2023 m. pabaigos.

 

Projekto statistika (atlikti darbai)

Klaipėdos mieste:

266 pusiau požeminės konteinerių aikštelės

12 požeminių konteinerių aikštelių

500 kompostinių individualių namų gyventojams

2000 žaliosioms atliekoms surinkti skirtų konteinerių

Neringos mieste:

30 požeminių konteinerių aikštelių

Kretingos rajone:

16 požeminių konteinerių aikštelių

15 pusiau požeminių konteinerių aikštelių

49 antžeminės atliekų konteinerių aikštelės

960 žaliosioms atliekoms surinkti skirtų konteinerių

3750 kompostinių individualių namų gyventojams

Skuodo rajone:

400 kompostinių individualių namų gyventojams

10 antžeminių atliekų konteinerių aikštelių

18 mišraus tipo atliekų konteinerių aikštelių

Viso projekto vertė: 7 157 958 EUR, išleista: ~ 6 mln. EUR