Klaipėdos senamiestyje esantį administracinį pastatą pavers viešbučiu

Klaipėdos senamiestyje esantį administracinį pastatą pavers viešbučiu
AA

Klaipėdoje, adresu Sukilėlių g. 14, atsiras naujas viešbutis. Apie tai praneša Klaipėdos miesto savivaldybės svetainėje pasirodę projektiniai pasiūlymai.

Rekonstrukcijai ruošiamas Sukilėlių g. 14  esantis pastatas statytas 1988 m., jį dar 1981 metais suprojektavo architektas Juozas Panavas.

sukilėlių gatvė

Rekonstruojamos pirmo aukšto patalpos bus pritaikomos biurams ir SPA patalpoms. O antrame aukšte ir naujai įrengiamose mansardose planuojami viešbučio numeriai.

Kaip teigiama projektiniuose pasiūlymuose, Sukilėlių g. 14 sklype rekonstruojamas pastatas yra Klaipėdos senamiesčio teritorijoje, Dagnės senvagės įtakos juostoje, užstatytoje XVII a. gale, užpylus upę ir pilies fosas.

sukilėlių g klaipėda viešbutis

sukilėlių g klaipėda

„Rekonstrukcijos darbai šioje zonoje bus vykdomi tik po tyrimų ir fiksacijos. Naujos statybos aukštingumas ribojamas iki 2-jų aukštų, išsaugant senamiesčio silueto architektūrinę žemumą”, - rašoma projektiniuose pasiūlymuose.

Planuojama, kad viešbutis turės 28 numerius su 56 lovomis.

sukilėlių g klaipėda viešbutis

Pagrindiniai viešbučio klientai – organizuotos turistų grupės, atvykstančios autobusais. Trumpalaikis turistinio autobuso sustojimas planuojamas Sukilėlių gatvėje prie pagrindinio įėjimo į viešbutį.

sukilėlių g klaipėda viešbutis

Taip pat numatoma ir automobilių stovėjimo aikštelė, kai dviems numeriams suteikiama tik viena vieta automobiliui. Skaičiuotinas automobilių statymo vietų skaičius viešbučio numeriams – 14,0 vietų, kai bendras skaičiuotinas automobilių statymo vietų skaičius projektuojamam pastatui–23,2 vietos.

Viešbutyje numatomas ir 102,56m2 ploto baseinas.

„Esamas pastatas atspindi savo laikmečio architektūros tendencijas, kai buvo kuklus statybinių ir apadailos medžiagų pasirinkimas. Pastatas savo architektūrine išraiška, masteliu ir proporcijomis nedisonuoja su senamiesčio kontekstu. Rekonstruojant pastatą ,,baigiamas" formuoti pilnas mansardinis aukštas. Užstatymo plotas ir konfigūracija lieka esama. Pagrindiniai įėjimai lieka savo vietose. Numatyti keletas naujų išėjimų į Sukilėlių gatvę. Pastato fasadai išlaiko ritmišką suskaidymą, neįvedant didelių stiklo plokštumų. Prie esamo pagrindinio įėjimo pastato plane formuojami holai, todėl pagrindinis pastato įėjimas planuojamas labiau atsiveriantis į Sukilėlių gatvę, su ritmiškai sudalinto stiklo plokštumomis, vizualiai susišaukiančiomis su buvusio įėjimo idėja. Rekonstruojant pastatą paliekami fasadų architektūriniai akcentai (fragmentiniai šlaitiniai stogai, dengti keraminėmis S formos čerpėmis). Jie tarsi užbaigiami iki galo. Šlaitiniuose stoguose apšvietimas įrengiamas naudojant ,,welux" tipo švieslangius. Tik Sukilėlių gatvės fasade mansardiniame aukšte planuojama įrengti vertikalius tūrinius švieslangius, su ,,prancūžiškais" balkonais. Aptaisomi jie ,,rheizink" anoduota tamsiai pilkos spalvos skardos danga. Taip pat pastato fasaduose numatoma spalvinti atskiras plokštumas rusva spalva”, - rašoma projektiniuose pasiūlymuose.

Projekto projektu rūpinosi UAB „PAULENS & CO“, statytojas - UAB „RASA“.

Susipažinimas su projektiniais pasiūlymais vyks iki 2022-06-02.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ikona, uždaryti