Klaipėdos savivaldybė: potvynių Ąžuolyno giraitėje nebeturėtų būti

Klaipėdos savivaldybė: potvynių Ąžuolyno giraitėje nebeturėtų būti
AA

Ąžuolyno giraitę sėmęs vanduo pamažu senka. Kaip praneša Klaipėdos miesto savovaldybė, to pavyko pasiekti pasitelkus specialią techniką: aukšto slėgio hidrodinaminė technika padeda pralaisvinti kelią vandens pratekėjimui užneštame vamzdyje.

Tačiau vandens apsemtu stadionu Statybininkų prospekte savivaldybė pasirūpinti negalės – jis turi kitą savininką.

Prieš metus Klaipėdos miesto savivaldybės administracija įgyvendino Ąžuolyno giraitės sutvarkymo projektą. Jo metu lankytojų pamėgtame parke buvo įrengta apšvietimo sistema, sutvarkyti teritorijos želdynai, mažosios architektūros elementai, įrengta stebėjimo ir apsaugos sistema, sutvarkytos vandens telkinio pakrantės, įrengti nauji bei atnaujinti seni pėsčiųjų ir dviračių takai, įrengtos vaikų žaidimų aikštelės ir kt. Tačiau gausūs lietūs praeitų metų pabaigoje išryškino problemą – parką ėmė semti vanduo. Savivaldybės prašymu AB „Klaipėdos vanduo“ nustatė, kad vanduo parko teritoriją semia dėl užsikimšusio persipylimo vamzdžio, kuriuo perteklinis vanduo turėtų nutekėti į bendrovės paviršinių vandens nuotekų tinklus.

Paaiškėjus, kad minėtas persipylimo vamzdis – bešeimininkis turtas, Savivaldybės administracija jį inventorizuos ir perduos AB „Klaipėdos vanduo“. Ji pagal šių metų sausį priimtą miesto tarybos sprendimą turi perimti visus miestui priklausančius paviršinius nuotekų tinklus, taip pat taps atsakinga už tinkamą jų eksploataciją.

„Lietūs ir gausus snygis išryškino problemą, kuri iki Ąžuolyno giraitės atnaujinimo mums nebuvo žinoma. Šis nemalonus nutikimas leido identifikuoti problemą, kurią „Klaipėdos vanduo“ ketina išspręsti, kai tik  tai padaryti leis orai (reikalinga atlikti darbus po vandeniu). Tikimės, kad iš esmės išvalius užneštą persipylimo vamzdį, padidės jo pralaidumas, tada kritulių ir polaidžio vanduo nebeperpildys tvenkinio“, – sako Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Andrius Dobranskis.

Gruodžio pradžioje pravalius persipylimo vamzdį problema buvo išspręsta, tačiau praėjusią savaitę pradėjus tirpti sniegui problema vėl atsinaujino. Šįkart užsikimšusio vamzdžio valymo darbus apsunkino užšalęs vanduo. Tačiau po to, kai AB „Klaipėdos vanduo“ rangovai persipylimo vamzdį pravalė vėl panaudodami aukšto slėgio hidrodinaminę techniką, perteklinis tvenkinio vanduo pamažu ėmė sekti. Po savaitgalio sulėtėjus vandens pratekėjimui, AB „Klaipėdos vanduo“ vėl pakartojo vamzdžio valymo procedūrą aukštu slėgiu, dabar tvenkinio vanduo nuteka į vandentiekio bendrovės paviršinių nuotekų tinklus.

Polaidžio vanduo semia ir stadioną Statybininkų prospekte, jis priklauso Klaipėdos laivų statybos ir remonto mokyklai. Klaipėdos savivaldybė nėra šios mokymo įstaigos steigėja, todėl neturi teisinio pagrindo vykdyti atnaujinimo darbus šiame stadione. Miestas dar 2018 m. raštu kreipėsi į Švietimo ir mokslo ministeriją dėl minėto stadiono atnaujinimo darbų organizavimo. Buvo gautas atsakymas, kad mokslo ir savivaldybių švietimo įstaigų 2019–2021 m. Valstybės investicijų programos ir ilgalaikio turto įsigijimo projektams lėšos jau paskirstytos. Pažadėta, kad minėtos mokyklos stadiono atnaujinimo klausimas bus svarstomas, formuojant Valstybės investicijų 2021–2023 metų programos ir ilgalaikio turto įsigijimo projektų, kurie į šią programą nepatenka, sąrašą.

Ikona, uždaryti