Klaipėdos Pilies muziejuje – archeologijos paroda „Balta mėlyna: nuo Džakartos iki Liverpulio“

Klaipėdos Pilies muziejuje – archeologijos paroda „Balta mėlyna: nuo Džakartos iki Liverpulio“
AA

Lietuvoje jau penktąjį kartą rengiamos Europos archeologijos dienos – tarptautinis renginys, skirtas archeologijos mokslo bei archeologinio paveldo pristatymui. Gausi programa visoje šalyje siūlys nemokamai apžiūrėti parodas, dalyvauti edukacijose, prisijungti prie ekskursijų, klausyti paskaitų, dalyvauti piliakalnių tvarkymo akcijose ir žygiuose.  

Ta proga Pilies muziejaus šiaurinėje kurtinoje (Priešpilio g. 2, Klaipėda) birželio 16 d. 16 val. vyks Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus Archeologijos ir restauravimo skyriaus parengtos parodos „Balta mėlyna: nuo Džakartos iki Liverpulio“ atidarymas.

Parodoje bus pristatomi Klaipėdos senamiestyje rasti fajanso ir porceliano dirbiniai: pradedant seniausiais randamais artefaktais – XVII amžiaus Delfto fajansu, baigiant Europoje veikusių fajanso ir porceliano įmonių iki 1945 metų pagamintais gaminiais. Eksponuojami ženklinti pavyzdžiai padės suprasti, iš kur į Klaipėdą anksčiau buvo gabenami prašmatnūs indai. Taip pat lankytojai galės susipažinti su Nyderlandų, Pomeranijos, Stafordšyro, Liverpulio fajansu, Meiseno porcelianu ir kitais dirbiniais, rastais kasinėjant Klaipėdos senamiestį.

Organizatorių siūlomas renginio aprangos kodas – parodoje pristatomų eksponatų spalvos: balta ir mėlyna.

Paroda Pilies muziejuje veiks iki rugsėjo 17 d.

Ikona, uždaryti