Klaipėdos miesto savivaldybei susirūpinimą kelia pajūrio rekreacinėse teritorijose vykstančios statybos

Klaipėdos miesto savivaldybei susirūpinimą kelia pajūrio rekreacinėse teritorijose vykstančios statybos
AA

Klaipėdos savivaldybė prašo Aplinkos ministerijos atkreipti dėmesį į susirūpinimą keliančias statybas rekreacinėse teritorijose pajūryje. Čia fiksuojami atvejai, kai be jokios projektinės dokumentacijos ir statybą leidžiančių dokumentų statomi moduliniai pastatai. Tuo metu kontroliuojanti institucija – Teritorijų planavimo ir statybos inspekcija – pažeidimų neįžvelgia.

„Pajūrio teritorija – ypač vertinga rekreaciniu požiūriu. Miestas siekia gauti ir kurortinės vietovės statusą, todėl siekiame, kad modulinių pastatų statyba netaptų galimybe išvengiant projektavimo ir kitų reikalingų procedūrų tiesiog užstatyti vertingas teritorijas. Pajūrio juosta savaime suponuoja aukštesnės architektūrinės kokybės reikalavimus, o tai, ką matome šiuo metu, yra visiškai priešingas procesas“, – sako Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.

Teritorijų planavimo ir statybos inspekcija modulinius statinius traktuoja kaip kilnojamuosius daiktus, kurių kontrolės ši inspekcija neatlieka. Aplinkos ministro prašoma įpareigoti inspekciją pakartotinai atlikti esamos situacijos tyrimą bei parengti teisės aktus, kurie padėtų užkirsti kelią tokių statybų plitimui.

Savivaldybės specialistų nuomone, statiniai, kuriuos inspekcija priskiria kilnojamiesiems daiktams, iš tikrųjų buvo ne pagaminti gamykloje ir atvežti į vietą, o pastatyti vietoje atliekant statybos darbus, naudojant statybos produktus, turi laikančias konstrukcijas, kurios sumontuotos statybos vietoje, prie pastatų privestos inžinerinės komunikacijos, dalis modulinių pastatų iškilo ne detaliuoju planu nustatytoje statybos zonoje.

„Tokios situacijos gali kartotis ir kitose rekreacinėse ar kurortinėse teritorijose, todėl jau dabar būtinas aiškus reglamentavimas. Tikimės, kad Aplinkos ministerija atkreips dėmesį į mūsų susirūpinimą ir imsis veiksmų, kad pajūris nebūtų užstatytas vertės neturinčiais moduliniais statiniais“, – sako Klaipėdos meras.

Kad tokios tendencijos gali plisti gana sparčiai, parodė plačiai išplitę atvejai saugomose teritorijose. Šį reiškinį pavyko suvaldyti nustatant atitinkamą veiklos saugomose teritorijose reglamentavimą. Tuo tarpu ne saugomose, tačiau ne mažiau vertingose rekreacinėse, kurortinėse teritorijose teisinių svertų suvaldyti tokias statybas kol kas nėra.  

Reklama Ikona, uždaryti