Klaipėdos eglutės pareigoms užimti – 20 kandidačių

Klaipėdos eglutės pareigoms užimti – 20 kandidačių
AA

Šventiniu laikotarpiu Klaipėdos širdyje ir vėl sužibs žmonių dovanota eglutė. Septintus metus tęsiama tradicija kasmet sulaukia didelio palaikymo, tačiau šį kartą pretendenčių skaičius rekordinis - padovanoti eglutę Klaipėdai panoro net dvidešimt jų savininkų. Tarp gautų pasiūlymų, eglutės ir iš kitų Lietuvos miestų - Marijampolės, Radviliškio, Gargždų, Kretingos, Palangos. Jau kitą savaitę eglutės bus įvertintos, o kiek vėliau išrinkta ir verčiausia šio garbingo titulo.

Šventinį laikotarpį Klaipėda šiais metais pradės kiek vėliau nei įprastai - gruodžio 10-ąją, kuomet Teatro aikštėje ir nušvis svarbiausias kalėdinio laikotarpio simbolis – Kalėdų eglutė. Ja taps viena iš pasiūlytų kandidačių, kurios po pirminio įvertinimo iš gautų nuotraukų, bus apžiūrėtos gyvai. Komisija atliks ne tik medelio vizualinį vertinimą, bet ir šalia esančios infrastruktūros, galimybės privažiuoti ir transportuoti dovanojamą eglę.

Kasmet Lietuvos miestams besivaržant – kurio miesto eglutė  gražiausia, Klaipėda laikosi stabilaus kurso. Iniciatyva sulaukia daugybės teigiamų atgarsių ir jau yra tapusi Klaipėdos kalėdinio laikotarpio vizitine kortele. Dovanoti ne vieną dešimtmetį augintas egles, klaipėdiečiai kviečiami nuo 2016-ųjų metų.

Prieš metus Klaipėda nustebino savo Kalėdų eglute visą Lietuvą – ja tapo 55 cm medelis. „Maža – didelio miesto Kalėdų verta“ eglutė taip pat tęsė natūralios eglutės tradiciją, ja siekta atkreipti dėmesį į svarbiausias šventinio laikotarpio vertybes. Po garbingų pareigų mažoji eglutė sugrįžo į UAB „Klaipėdos želdiniai“, kur auga ir žaliuoja. Eglutė čia augs kol bus tinkamo dydžio papuošti Klaipėdos miesto viešąją erdvę.   

Reklama Ikona, uždaryti