Klaipėdoje, šalia laivo „Sūduvis“ atidaroma paroda „NATO jūroje saugo“

Klaipėdoje, šalia laivo „Sūduvis“ atidaroma paroda „NATO jūroje saugo“
AA

Balandžio 5 d. (penktadienį), 16:00 val., šalia laivo-muziejaus  M52 „Sūduvis“ prie Pilies tilto, Lietuvos jūrų muziejus atidaro lauko parodą „NATO jūroje saugo“, skirtą Lietuvos narystės Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos gynybinio aljanse 20-mečiui.

2004 m. kovo 29 d. Lietuva tapo pilnaverte NATO gynybinio aljanso nare. Jau 20 metų kartu su Danijos, Vokietijos, Lenkijos, Latvijos, Estijos, Suomijos ir Švedijos partneriais užtikriname saugumą Baltijos jūroje.

Parodą rengęs Laivybos skyriaus ir rinkinių apskaitos vedėjas dr. Edvinas Ubis pasakojo, kad 1999 m. balandžio 23–25 d. NATO šalių vadovų susitikime Vašingtone patvirtintas Lietuvos Narystės veiksmų planas.

– Po to prasidėjo aktyvi Lietuvos Karinių jūrų pajėgų integracija į transatlantinę šeimą, –  pasakojo istorikas. – Lietuvai kaip kandidatei buvo perduoti priešmininiai laivai M52 „Sūduvis“ ir M51 „Kuršis“. Bendros kasmetinės pratybos leido ne tik perimti sąjungininkų patirtį, bet ir pažinti vieniems kitus. 2004 m. kovo 29 d. Lietuva tapo gynybinio aljanso nare.

nato

Parodoje pristatomi NATO Baltijos valstybių laivai. Atrinkti pavyzdžiai parodo turimų pajėgumų kompleksiškumą. Kiekvienas laivas atlieka jam priskirtas laivybos kelių ar infrastruktūros apsaugos, sprogmenų deaktyvavimo, aptarnavimo, žvalgybos, patruliavimo ar kitas karines funkcijas. Esant poreikiui, NATO valstybių laivai yra priskiriami koviniams vienetams, kurie atlieka tarnybą jiems nurodytame regione. NATO Baltijos valstybių turimi pajėgumai daugeliu atveju lenkia potencialaus priešininko laivyną. Lietuva kartu su Danijos, Vokietijos, Lenkijos, Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos ir Švedijos kariniais laivais užtikrina saugią Baltijos jūrą.

 

Reklama Ikona, uždaryti